Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klienti karvinské Galaxie tvoří vánoční dekorace. Nabidnou je veřejnosti

  • Karviná,

Hendikepovaní klienti denního stacionáře Galaxie centrum pomoci v Karviné-Hranicích mají v době adventu plné ruce práce s tvorbou vánočních dekorací. V dílnách připravují adventní věnce, dřevěné sochy andělů nebo voňavá mýdla. Výrobky pak nabídnou veřejnosti.

Pravá předvánoční atmosféra vládne v dílnách denního stacionáře Galaxie centrum pomoci. S úsměvem na tváři tady klienti vyrábí vánoční dekorace. Tady v dřevodílně, kde se vyrábí věci ze dřeva, kamene nebo drátů, se právě pod dohledem pracovníka v sociálních službách vyrábí dřevění andělé.

Radim Suchý, pracovník dřevodílny: "Momentálně jsme ty špalíky rozštípali na základní části, které se teď obrousí do hladka, potom se budou dál zpracovávat na další dílně, hlavičky a podobně."

anketa, klienti stacionáře: "Brousíme anděla, bude z toho anděl a bude se to prodávat a uvidíme, kolik dostaneme peněz." 

Ve vedlejší kreativní dílně vzniká spoustu různých dekorací, jako vánoční stromky, rámečky na fotky, svíčky nebo mýdla. Využívá se hlavně recyklovaný materiál.

anketa, klient stacionáře: "Lepil jsme stromečky, kometu na rámeček. Moc mě to tu baví, ty výrobky, co tu děláme. Můžu potom potěšit rodinu, s tím aby viděli co tu všechno děláme."
Krásně vypadají í vánoční ozdoby.

anketa, klient stacionáře: "Takto to vypadá, když je to udělané. Musíte poskládat papír, není to těžké."

Pokud klienti svou práci dodělají nebo je přestane bavit a potřebují si odpočinout, mají pracovníci stacionáře připraven i jiný, nevánoční program.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků