Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Házenkáři Karviné vyhráli doma nad Hranicemi. Nadále jsou ve vedení extraligy

  • Karviná,

Karvinští házenkáři vyhráli 13. kolo extraligy a s rozdílem 11 branek porazili Cement Hranice. Zápas byl ze začátku vyrovnaný, Hranice dokázali domácí potrápit.

Extraligoví házenkáři Baníku hostili na domácí palubovce hráče z Hranic, v první půlce dokázali s karvinskými držet krok a trochu je i potrápit.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "My jsme věděli, že ten začátek bude nahoru dolů, nahoru dolů, ale udělali jsme si malý náskok, který jsme potom v poločase navýšili.
Vojtěch Patzel, házenkář HCB Karviná: "Úvod do zápasu byl dobrý, vytvořili jsme si menší náskok, ale pak přišly zbytečné chyby a ztratili jsme do poločasu, ale v druhé půlce jsme to zlepšili a budovali jsme náskok výš a výš a nakonec to skončilo o těch 11. Nepodali jsme nejlepší výkon, ale je spokojenost s vítězstvím, určitě."

Podle Václava France byl zápas náročný hlavně na soustředění.

Václav Franc, házenkář HCB Karviná: "Víceméně jsme věděli, co budou hrát, plno věcí je v tom, že hrají co my a umíme to bránit, tam jde o to udržet to soustředění, když se oni, když to tak řeknu, začnou motat. Dneska jsme s tím párkrát měli problém, ale ve výsledku celkem v pohodě:"

Utkání bylo opět bez diváků, jejich chybějící podpora byla znatelná.

Václav Franc, házenkář HCB Karviná: "Je to samozřejmě strašný, bez diváků to nemá náboj to utkání, zrovna dneska by to bylo vyhrocené, když spousta karvinských hráčů hraje v Hranicích, takže určitě to tomu chybí."

Karvinští házenkáři se plně soustředí na výkon v extralize. Z evropského poháru se odhlásili.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "Ta situace nebyla jasná, v momentě, kdy jsme se měli domlouvat s Rakušany, tak u nás byla hala zavřená, sporty byly zavřené. My jsme s nimi zkoušeli vyjednávat, že bychom zahráli dva zápasy tam, chtěli jsme se finančně o to podělit, ale oni s ničím nesouhlasili, věděli, že doma nemůžeme hrát, tak jsme se odhlásili. Báli jsme se, aby to nedopadlo jako minulý rok a budeme se soustředit na ligu, abychom se dostali do poháru na příští rok."

Prozatím mají karvinští na svém kontě samá vítězství a dvě prohry s Frýdkem a Kopřivnicí. Poslední zápas před Vánoci bude právě s Kopřivnicí, a to 19. prosince. Karvinští chtějí vyhrát a udržet si tak neporazitelnost na domácí půdě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy