Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za víkendový požár bytu v Karviné může zapálená svíčka

  • Karviná,

Osm evakuovaných, z toho dva zraněné a nemalou škodu si vyžádal víkendový noční požár bytu v Karviné-Novém Městě. Jak se později ukázalo, oheň, který pohltil byt, vznikl od hořící svíčky. Policisté proto zahájili ve věci úkony trestního řízení přečinu ohrožení z nedbalosti.

Do ulice U Svobodáren vyjelo v sobotu v noci všechny složky integrovaného záchranného systému. Hořel přízemní byt čtyřpodlažního domu v Karviné-Novém Městě.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Požár byl na tísňovou linku ohlášen krátce po půl dvanácté večer. K události byly vyslány hasičské jednotky ze stanice HZS MSK v Karviné, karvinské části Hranice a Petrovic - Závady."

Ještě před příjezdem hasičů vyvedli z domu policisté dvě osoby, dalších šest lidí zachránili hasiči ve vyváděcích maskách.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Dvěma nadýchaným osobám podávali hasiči až do příjezdu zdravotníků kyslík, obě si pak záchranná služba převzala do své péče a převezla je do nemocnice. K likvidaci požáru použili hasiči jeden vodní proud a pro odvětrání použili přetlakovou ventilaci."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Škoda na majetku bude vyčíslena majitelem domu, zatím předběžná škoda je 50 tisíc korun."

Jak se během vyšetřování zjistilo, za požár může pravděpodobně zapálená svíčka. V pondělí o tom informovala policie.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Karvinští policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu obecné ohrožení z nedbalosti."

Lidé by proto měli být v době adventu velmi opatrní a nenechávat zapálené svíčky bez dozoru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků