Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Autobusy směrem na Stonavu budou jezdit jinudy. Objížďka je nutná kvůli stavbě obchvatu

  • Karviná,

Stavba obchvatu už zanedlouho uzavře silnici vedoucí z Karviné na Stonavu. Od neděle 13. prosince začnou po objízdné trase jezdit autobusy, individuální automobilová doprava bude zastavena až po Novém roce.

Pokračující stavba obchvatu si vyžádá už brzy i dopravní omezení. Týkat se bude silnice vedoucí z Karviné na Stonavu, která bude uzavřena více než dva roky. Dopravní omezení vysvětluje náměstek primátora Lukáš Raszyk.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: “Od 13.12. bude uzavřena cesta na Stonavu od Těšína, ale hlavně pro autobusy. Jelikož dojde i k výluce stavby od 18.12. tak jsme se domluvili se Skanskou, že cestu pro osobní auta a osobní dopravu uzavírat nebudeme a počkáme až do jejich nástupu v lednu, kdy nás budou informovat o začátku prací a až pak následně bychom tu cestu uzavřeli úplně."

P objízdných trasách začne už teď od neděle 13. prosince s platností nových jízdních řádů jezdit 5 příměstských linek a jeden autobus MHD 515.

Gabriela Monczková, ved. odd. strategie a plánování Odboru školství a rozvoje MMK : "Od té neděle od nových jízdních řádů se autobusy nedostanou první odbočkou za mostem na Těšín, budou muset jet až druhou odbočkou po silnici II/475. Tam poté se vpravo napojí na veřejně přístupnou účelnou komunikaci společnosti OKD, pojedou kolem ČSM Sever a poté se napojí na stávající trasu autobusu směr na Stonavu."

Lidem, kteří cestují autobusy do Stonavy a Havířova, je doporučeno, aby si nové jízdní řády prohlédli.

K nemovitostem, do zahrádkářské kolonii a k psímu útulku se pěší dostanou přes darkovský most, řidiči pak budou využívat stejnou objízdnou trasu jako autobusy, případně ještě mohou jezdit po silnici z ulice Ostravská přes Lipiny.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy