Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé Karviné se sešli na svém posledním letošním zasedání

  • Karviná,

Expres začneme reportáží ze zasedání zastupitelstva města, které se konalo v pondělí v podvečer ve velkém sále Obchodně podnikatelské fakulty.

Karvinští zastupitelé projednávali na svém16. zasedání, posledním v letošním roce celkem 29 bodů. Mezi nejhlavnější patřilo schvalování rozpočtu. Podobně jako u dalších samospráv sestavení rozpočtu výrazně ovlivnila pandemie koronaviru a v návrhu rozpočtu byl kvůli útlumu hospodářství zohledněn i předpokládaný daňový výpadek.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Letošní rozpočet bude určitě atypický z důvodu toho, co se děje v poslanecké sněmovně, protože do dnešního dne nevíme, jaký bude balíček daňových úlev a nových sazeb, takže jsme byli docela konzervativní při tom sestavování, uvidíme, protože jsme ten rozpočet na příjmové straně snížili asi o 100 milionů korun, jestli to bude dostatečné nebo jestli ten propad bude daleko větší, pokud samozřejmě ten propad by byl daleko větší, tak do toho budeme muset sáhnout a jít do některých provozních nákladů. Ta příjmová strana rozpočtu je někde na úrovni 900 milionů korun, rozpočet je tedy sestavený deficitní."

Dalším bodem programu bylo schvalování změny obecně závazné vyhlášky o místním poplatku za provoz, třídění a odstraňování komunálních odpadu.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My v tom rozpočtu na rok 2021 máme pořád osvobození od odpadu, myslím si, že jsme to pořád ještě schopni zvládnout, v případě, že ten daňový balíček bude mít větší dopad, tak budeme se muset zamyslet i nad těmito poplatky."

Zastupitelé také schválili projekt zateplení polikliniky.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Běží to podle plánu, v současné době se to projektuje, myslím si, že někdy v březnu bychom měli mít hotový projekt, budeme hledat dotační titul na zateplení a snad v roce 2021 bychom chtěli začít se samotnou realizací opravy polikliniky."

Zastupitelé byli také seznámeni se způsobem informování občanů o místech výskytu autovraků a jejich odtahování, tomuto tématu se budeme věnovat příště.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy