Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sborové studio Permoník dostalo darem klavír od Nadace Karel Komárek Family Foundation

  • Karviná,

Základní umělecká škola Bedřicha Smetany se raduje z dalšího velkého úspěchu. Manželé Komárkovi se rozhodli prostřednictvím nadace Karel Komárek Family Foundation věnovat jeden z 11 klavírů právě této škole.

Ve zkušebně Permoníku na Základní umělecké škole stojí tento nový krasavec. Jde o jeden z 11 klavírů, které Čína odmítla a které pak byly darovány vybraným Základním uměleckým školám.

Kamil Novák, ředitel ZUŠ B.Smetany: "Nadace Karla Komárka s názvem Karel Komárek Family Foundation se toho ujala a tyto klavíry odkoupila. Následně se tato Nadace rozhodla tyto klavíry darovat českým uměleckým školám."

O tento hodnotný dar projevilo zájem 152 základních uměleckých škol. Školy musely splnit dané podmínky, z nich pak komise vybrala 11. Karvinská byla jednou z nich.

Kamil Novák, ředitel ZUŠ B. Smetany: "Jsme za to velmi rádi, protože nový klavír, to je jako nové dítě, máme z toho velkou radost."

Klavír se ještě v ten stejný den, co dorazil do Základní umělecké školy rozezněl. Doprovázel dua a tria členů Permoníku při komorním krátkém koncertu pro média i pro vedení Permoníku. Usedli za něj klavírista Jakub Šotkovský a Jan Edward Strumpf

Jakub Šotkovský, klavírista: “Jsme zjistili, že mechanicky je skvělý, bude potřeba rozehrát ten klavír, aby nabral na zvuku, přijdou i lazení."

Jan Edward Strumpf: "Zní o moc líp než to křídlo, které bylo předtím, tón je jemný, jak na křídle tak na pianině, je to dobré, líbí se mi to."

Při slavnostní premiéře klavíru si zazpívaly tři komorní uskupení.

Martina Juríková, sbormistryně: "Slyšeli jsme jedno chlapecké duo ve složení Jakub Seriš a Jiří Semančík, pak jsme slyšeli úplně první vystoupení nově vzniklého komorního tria Gabriela Bártová, Terezka Serišová a Rozárka Sobotková a nakonec zazpívalo už zkušené trio, loňský držitel Stonavské Barborky ve složení Dominika Stonová, Eliška Hubačková a Michaela Píšťaláková, všichni ze třídy paní Evy Šeinerové."

Stonavská Barborka se letos konala výjimečně kvůli opatření online prostřednictvím nahrávek.

Permoník také připravil a spolu s dalšími interprety z Moravskoslezského kraje natočil velmi úspěšnou píseň pro projekt Celé Česko čte dětem. Poslední aktivitou Permoníku je jeden vánoční dárek. Klip se zpěvačkou Kaczi nazvaný těšme se na Vánoce. Uvidíte ho i u nás v karvinském expresu 22. prosince.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy