Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior z Karviné mířil na mladíky zbraní kvůli petardám. Sám pak zavolal strážce zákona

  • Karviná,

Neadekvátně zareagoval senior z Karviné, kterého rozčílili mladíci odpalující zábavní pyrotechniku. S legálně drženým revolverem je donutil přestat, kleknout si na zem a dát ruce za hlavu. Sám pak přivolal strážníky a policisty.

Kvůli petardám nezačal nový rok dobře pro tři mladíky a 67 letého muže v Karviné. Mladíci prožili doslova scénu jako z válečného filmu. Petardy, které odpalovali na silvestra v Darkově, vadili seniorovi, který neudržel nervy na uzdě a s namířeným revolverem je donutil kleknout si a dát ruce nad hlavu.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Nato podezřelý muž incident oznámil na městskou policii a vyčkal na příjezd strážníků a policistů. Zbraň odevzdal a byl převezen a protialkoholní záchytnou stanici s naměřenou hodnotou bezmála dvě promile alkoholu."
Petr Bičej, ředitel MP Karviná: “Na místě hlídka skutečně zjistila muže se zbraní, kterou měl sice už odloženou a skutečně tam klečeli tři mladíci, měli ruce nahoře, tzn. ten muž je násilím držel pod tou zbraní. Musím říct, že psychika těch chlapců byla ohrožena, přece jen tam byli dlouhé minuty."

Čas od přijetí oznámení až po dojezd a nalezení místa trval strážníkům 12 minut.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Ti strážníci běželi až kilometr k tomu místu, což si myslím, že byl úžasný čas, z pohledu taktiky metodiky myslím, že to byl velmi profesionálně zvládnutý zákrok a chtěl bych strážníkům touto cestou velmi poděkovat."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu vydírání. V minulosti netrestanému, dnes obviněnému muži, hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let."

Zbraň, náboje i doklady byly muži odebrány. Užívání petard a všeobecně zábavní pyrotechniky způsobuje nepříjemnosti zvláště ve dnech, kdy není povolena.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Z pohledu užívání zábavní pyrotechniky se dá říct, že letošní rok byl klidnější oproti loňskému roku nebo předchozím letům. Obecně se jedná o problémovou věc, protože je to záležitost, která je sice povolena, nicméně lidé to používají přes rok, používají to v přírodě, nedělá to dobře psům, zvířatům, takže mi to vnímáme jako problémovou věc, která by možná vyžadovala systémové řešení."

Strážníci MP Karviná přijímají v době svátků každoročně častá oznámení kvůli používání petard.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Pravda je, že ty pachatele najít je poměrně těžké, jsou to většinou děti, mladiství, kteří trousí ty petardy, které vybuchují, nicméně někde někdo, že by si nainstaloval petardy a odpaloval je, těch případů tolik zase není, to se děje na soukromých zahradách."


Pokud lidé odpalují petardy nebo jinou zábavní pyrotechniku mimo povolené datum, porušují obecně závaznou vyhlášku a na místě mohou dostat pokutu až do výše deset tisíc korun. Ve správním řízení pak hrozí desetinásobek.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy