Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyčejný úkol v distanční výuce v jedné z karvinských škol dorazil až za oceán

  • Karviná,

Obyčejný úkol v rámci distanční výuky žáků páté třídy Základní školy Školská z Karviné - vytvořit z přírodnin a dalšího materiálu obyčejné srdíčko - se stal výzvou, která měla ve finále mezinárodní dosah.

Na výstavních panelech ve vestibulu Základní a Mateřské školy Školská jsou vystaveny fotografie srdcí z nejrůznějšího materiálu. Jak vidíte, fantazii se meze nekladly. Na začátku šlo o obyčejný pracovní úkol v rámci distanční výuky pro páťáky, který se ale rozšířil i za oceán.

Radka Prokopová, učitelka ZŠ Školská: "Nejdřív to byl jednoduchý úkol, který by je nezatížil natolik, aby to nezvládli."
Markéta Micová, žákyně 5.A ZŠ Školská: "Když jsme si při online výuce ukazovali naše srdíčka, rozhodli jsme se z nich udělat výzvu."
Vít Mica, žák 5.A ZŠ Školská: "Do výzvy se zapojili naši žáci, ale i žáci z jiných škol a přátelé ze zahraničí."

Do srdíčkové výzvy se zapojili kromě dětí i zaměstnanci školy, dvě školy z Prahy, Velkého Dřevíče, Jistebníku, ze zahraničí pak přátelé z Bahrajnu, Kanady, USA a Ekvádoru.

Radka Prokopová, učitelka ZŠ Školská: "Chtěli jsme , aby si ji prohlédli všichni žáci, aby se podívali, kde ta jejich srdíčka jsou."

Kvůli platným opatřením tuto možnost prozatím dostali pouze žáci prvních a druhých tříd, kteří do školy dochází.

 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy