Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná pomůže svým seniorům s registrací na očkování. Prozatím zájemcům od 80 let

  • Karviná,

Karviná pomůže svým seniorům s registrací na očkování. Nabídne seniorům ve věku od 80 let bez přístupu k internetu pomoc s přihlášením k očkování proti nemoci Covid-19. Město využije letitou výbornou spolupráci s kluby seniorů a má tedy pro ně i vytvořené zázemí.

Senioři, kteří nemají přístup k internetu a mají zájem o očkování, mohou využít nabídku z města. Úředníci z Odboru sociálního jim pomůžou s registrací. Prozatím se to týká seniorů ve věku 80 let a výše.

Martina Smužová, vedoucí Odboru sociálního MMK: “V souvislosti s registrací seniorů, kteří by se chtěli očkovat proti covidu, jsme zavnímali s panem primátorem, že je mnoho seniorů, kteří nejsou schopni toto zvládnout, protože se nedokáží orientovat v počítačovém světě nebo ani jejich rodinní příslušníci tuto možnost nemají. Proto bylo na náš odbor delegováno zajištění této pomoci, kdy k tomu využijeme naše zázemí, které máme v klubech seniorů. Jde o místa, která jsou v bytových zástavbách, jsou dostupné pro veškeré seniory, ať to jsou okrajové části nebo v sídlišťových zástavbách. Podstata spočívá v tom, že náš pracovník pomůže vyplnit tento formulář. Bude to na základě objednání prostřednictvím krizové linky."

Každý zájemce z řad seniorů starší 80. let se může objednat na místo, den a přesný čas a to na telefonním čísle 607 032 821 od pondělí do pátku od 8.00 do 15.30 hodin.

Martina Smužová, vedoucí Odboru sociálního MMK: "Vysvětlíme podrobnosti, kde se kluby seniorů nacházejí, aby i senioři, kteří nejsou organizovaní v těchto klubech věděli, kam mohou přijít."

Službu pro seniory spustí Karviná hned první den registrace, tj. 15. ledna. Registrace bude zprostředkována i těm občanům, kteří jsou imobilní a nemohou se dostavit osobně do nejbližšího klubu seniorů. Časy objednání budou přidělovány tak, aby se v klubech nekumulovalo více osob a nedošlo tak k případnému šíření nákazy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy