Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna v Karviné má svou biblioschránku. Do ní mohou čtenáři knihy kdykoliv vrátit

  • Karviná,

Karvinská regionální knihovna nechala před centrální knihovnu nainstalovat biblioschránku. Jde o box, do kterého čtenáři mohou bezkontaktně 24 hodin denně 7 dní v týdnu vracet vypůjčené knihy. A to ze všech poboček karvinské knihovny.

Chvilka instalování, upevňování do země a je hotovo. Před regionální knihovnou v Karviné-Mizerově stojí nová biblioschránka. Využívat ji mohu čtenáři k samoobslužnému vrácení vypůjčených přečtených knih.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: “V této době si myslím, že je to žádoucí, biblioschránka funguje 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, takže čtenáři mohou chodit prakticky po celý den. Mohou sem vracet knihy zapůjčené ve všech pobočkách karvinské knihovny a my jim je odepíšeme následující pracovní den z jejich čtenářské karty."


Samotný box uvnitř schránky se dá komfortně přemístit dovnitř knihovny. Podobné schránky jsou nyní hojně využívány i v jiných městech a obcích po celé republice.

Michal Žídek, výrobce biblioschránky: "Děláme základní dva formáty, menší pro obce a větší, tam vleze i 50 knih."

Schránka je také zabezpečená proti vandalům i nepříznivému počasí.

Michal Žídek, výrobce biblioschránky: "Někdo tam třeba něco nalije, tak aby ty knihy se nezničily, tak je tam odvodní kanálek, který tu vodu vynáší pryč."


I nadále funguje v karvinské knihovně bezkontaktní okénko pro půjčování knih a také donáška domů po domluvě s knihovnicemi.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy