Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční výzdoba z ulic Karviné míří zpátky do skladu Technických služeb

  • Karviná,

Pracovníci Technických služeb Karviná v těchto dnech demontují vánoční osvětlení z ulic města, tří stromů a také odvážejí do skladu světelné ozdoby ze zámku nebo radnice. Každá ozdoba se bude před uskladněním kontrolovat.

K vánočním svátkům patří neodmyslitelně světelně nazdobené centrum města a hlavních ulic ve městě. V Karviné si na výzdobě dávají záležet a každoročně světelných ozdob přibývá. Hned po 6. lednu pak začínají pracovníci TS s její demontáží, která trvá kvůli množství i několik týdnů.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: “Opravdu těch vánočních ozdob a nazdobených stromů máme oproti jiným městům opravdu hodně, ale jsme rádi, že máme tak krásně nazdobenou Karvinou, protože našim občanům se to velmi líbí, i dětem. Nejdříve se začíná odinstalovávat vánoční výzdoba u historického centra, potom ostatní hlavní tahy ve městě a náměstí, na kterém byly umístěny vánoční stromy nebo sněhuláci, světelné stromy.” 

Pracovníci technických služeb také musí zohlednit klimatické podmínky.

Martin Rebro, pracovník Odboru komunálních služeb MMK: "Musí postupovat opatrně při nízkých teplotách, kdy mrazy mohou poškodit kabely světelných řetězů, takže toto je věc, která může demontáž brzdit."

Funkčnost vánoční výzdoby se tady v dílně Technických služeb kontroluje dvakrát. Na začátku vánoční sezóny, v průběhu října i po jejím skončení.

Martin Rebro, pracovník Odboru komunálních služeb MMK:  "Se překontroluji všechny prvky, zda-li jsou funkční. podle toho se tedy objednávají opravy a repasé."

Poškozené a neopravitelné prvky se vyřazují a u těch, které jsou určeny k opravě, se objedná oprava na další rok.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy