Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Domově Alzheimer v Karviné-Darkově začalo očkování proti covidu

  • Karviná,

Klienti i zaměstnanci domovů pro seniory patří mezi ty, které chce ministerstvo zdravotnictví co nejrychleji naočkovat proti koronaviru. Právě domovy seniorů byly a jsou častými ohnisky nákazy. Staří lidé patří mezi nejohroženější skupiny obyvatel a jsou těmi, kdo na covid nejčastěji umírají. Natáčeli jsme v Karviné.

I Domov Alzheimer v Karviné-Darkově, který pečuje o klienty s duševním onemocněním typu demece, obdržel první dávky vakcíny pro své klienty a zaměstnance.

Leona Seberová, ředitelka Domova Alzheimer Darkov: “Jsme obdrželi od krajského úřadu MSK 110 dávek očkovací látky Moderna, kterou aplikujeme během dneška 50 klientům a 60 zaměstnancům našeho domova.”

Očkování je dobrovolné. U zaměstnanců se souhlas sbírá prostřednictvím dotazníku. Většina zaměstnanců i klientů očkování přivítala. S očkováním souhlasili i rodinní příslušníci klientů.

Leona Seberová, ředitelka Domova Alzheimer Darkov: "Samozřejmě někteří klienti jsou zbavení svéprávnosti a tam musí být souhlas opatrovníka."

Očkování klientů probíhalo na pokojích. Přítomen byl praktický lékař, který zde byl mimo ordinační cyklus.

Marie Pospíšilová, všeobecná zdravotní sestra: "Klienti to snášeli v pořádku, očkování proběhlo hladce, zatím žádná špatná reakce nebyla." 

Pátek byl tedy pro Domov Alzheiner náročný, společně s očkováním probíhalo i pravidelné antigenní testování. Další vlnu očkování by v domově chtěli absolvovat v únoru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy