Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Modernizace krytého bazénu v Karviné běží podle harmonogramu

  • Karviná,

Dlouho očekávaná modernizace krytého bazénu v Karviné běží podle harmonogramu. Ve velkém rozsahu probíhají vyklízecí a bourací práce uvnitř budovy. Během několika příštích dnů se současně začnou připravovat základy pro vybudování přístavby rekreačního bazénu a pilotáže pro wellness.

Staveniště předala městská sportovní společnost StaRS stavební firmě na začátku prosince. Od té doby probíhají vyklízecí a bourací práce.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS: "Celý bazén bude v podstatě obnažen, vylikvidován a zůstanou pouze nosné konstrukce." 

Vyklízecí práce probíhají ve velkém rozsahu v části podzemního podlaží i druhém nadzemním podlaží.

Pavel Szmek, vedoucí projektu: "Nejsložitější práce jsou na střešních konstrukcích, protože je to prostor, ve kterém je stávající vzduchotechnika, která se musí první odstrojit." 

Postupně se také bourá stávající technologie, filtry a podobně. Hned poté začnou své práce dělat jiné profese. Je potřeba připravit nerezový bazén a skluzavku, která má skoro dvacet metrů.

Pavel Szmek, vedoucí projektu: “Jsou to věci, které tam musíme dát před tou střechou, pak bychom je tam už nedostali."

Během několika dní také začnou výkopové práce, příprava základů pro přístavbu rekreačního bazénu.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS: “Ty práce budou probíhat souběžně - vyklízecí, pilotážní a betonovací práce v přípravě těch nových budov přístaveb wellness a rekreačního bazénu budou navazovat."

Podrobnější reportáž uvidíte v Karvinském expresu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy