Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V NsP Karviná-Ráj staví nové ortopedické operační sály. Budou součástí špičkového centra

  • Karviná,

V Nemocnici s poliklinikou Karviná-Ráj probíhá výstavba nových ortopedických operačních sálů. Ty jsou součástí konceptu vybudování špičkového ortopedického centra. Rekonstrukcí projde také jednotka intenzivní péče nebo lůžková stanice. Více už v další reportáži.

Výstavba dvou nových ortopedických sálů začala v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji na začátku října kompletním vybouráním celého patra.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Úplně na zelené louce stavíme moderní špičkové operační sály, které budou vyhovovat potřebám jak pacientů tak zejména operačnímu týmu chirurgického oddělení."
Martin Holinka, primář ortopedického oddělení: "Jeden sál bude připravený pro operativu totálních endoprotéz, nejčastěji kyčelního kolenního kloubu, druhý sál bude pro jinou kostní operativu, třeba se může jednat o artroskopie kolena nebo ramena, pro chirurgie ruky popřípadě nohy. Tady bude zároveň i dospávací pokoj pro pacienty, kteří se po operaci přesunou do těchto prostor, kde zrovna stojíme."

V nemocnici ještě před vypuknutím epidemie koronaviru začali provádět chirurgii ruky a současně ve spolupráci s diabetology se tady zaměřují na pacienty s diabetickou nohou, což je regionální unikát. Nové zázemí se špičkovým vybavením poskytne pacientům ještě větší komfort.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Co se týče uvedení do provozu, počítáme se zahájením provozu ve druhé polovině března. Doufáme, že v té době bude epidemiologická situace klidná, že budeme moci veškerý nápor plánovaných operantů, které jsme museli odložit, zvládnout. Naším cílem je vybudovat takové ortopedické centrum, které bude mít krátké objednací lhůty."

Celková investice se pohybuje kolem 50 milionů korun a je financována MSK. Nedílnou součástí nového ortopedického centra bude i rekonstrukce jednotky intenzivní péče pro ortopedické pacienty, rekonstrukce lůžkové stanice a v plánu má nemocnice zmodernizovat i lůžkovou rehabilitaci.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Je nedílnou součástí toho, abychom dokázali pacienty rychle postavit na nohy."

Ortopedický tým pod vedením primáře Holinky bude operovat nejen na těchto dvou nových operačních sálech, ale zajišťuje péči i na pracovišti jednodenní ortopedie v Orlové. S nově nově vznikajícím špičkovým ortopedickýmo centrem se bude rozšiřovat i tým odborníků.

Martin Holinka, primář ortopedického oddělení: "Tady na to potřebujeme i další lékaře a jsme připraveni je tady přijmout."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy