Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné schválili finanční pomoc podnikatelům. Prozatím vyčlenili 2 miliony z rozpočtu

  • Karviná,

Zastupitelé Karviné se rozhodli pomoct s ekonomickými dopady vzniklými s epidemií koronaviru drobným podnikatelům působícím na území města. Z rozpočtu prozatím vyčlenili dva miliony korun, žádat o podporu bude možné v únoru.

Celkem 19 bodů programu projednávali zastupitelé Karviné na svém v pořadí 17. zasedání, prvním v letošním roce. Rozhodli například, že město v této nelehké době finančně pomůže drobným podnikatelům, kteří působí na území Karviné.

Pomoc karvinským podnikatelům

Jan Wolf, primátor Karviné: “Vyčlenili jsme dvou milionovou částku z rozpočtu města a budeme se snažit malé a drobné podnikatele podle pŕavidel, které jsme určili, podpořit. Vím, že to není nic, co by je možná zachránilo, ale minimálně to může pomoci k překlenutí některých těžkých situací, které dnes mají."
Lukáš Hudeček, mluvčí Karviné: “Bude se to týkat všech podnikatelů, kteří podnikají na území Karviné nebo mají sídlo v Karviné s tím, že obrat za poslední účetní období byl maximálně 6 milionů korun. Bude to částka maximálně 20 tisíc korun s tím, že si budou si moci podat přihlášku od 15. do 22. února. Bude na webu www.karvina.cz."

Je možné, že vyčleněná částka se bude navyšovat.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Musíme si to zmapovat. Je otázka, kolik těch podnikatelů si na to sáhne a pokud by ta částka byla nedostačující, tak se o tom budeme na dalším zastupitelstvu bavit a budeme se snažit hledat v rozpočtu další finance.”

V dalších bodech byly projednávány majetkové záležitosti. Například nabytí infastruktury v některých částech města.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy