Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné opravují tři historické domy na náměstí. Jaké práce uvnitř probíhají?

  • Karviná,

Tři historické domy na Masarykově náměstí v Karviné, které byly dříve v majetku soukromníka, mnoho let chátraly. Město v roce 2017 domy odkoupilo a připravilo projekt k jejich znovuoživení. Na podzim začaly uvnitř domů první práce.

Na konci října převzala stavební společnost tři historické domy na Masarykově náměstí k jejich kompletní rekonstrukci. Práce běží podle harmonogramu.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: ” Musím říct, že to funguje perfektně, Jedeme ve velkém stylu, venku to sice není moc vidět, ale uvnitř ty práce probíhají hodně rychle.”

Hned po předání staveniště začaly bourací práce.

Milan Válek, vedoucí projektu: “Na jednotlivých objektech jsme začali postupně odlehčovat konstrukci, abychom byli schopni demontovat stropní konstrukce." 

Kromě bouracích prací byly také zahájeny sanace trhlin a jejich stabilizace. Práce probíhají i v prvním patře, kde vzniknou nájemní jednotky.

Milan Válek, vedoucí projektu: "Nyní se nacházíme v domě popisném č.35, za mnou vidíte, že jsme rozebrali jak stropní konstrukce, nyní se chystáme budovat novou. Prvky, které jsou označeny zeleně, mají být pro potřeby stavby zachovány, jednak je to deštění oken, obložky u dveří, dveřní křídla, tady se také připravujeme na betonáž ocelobetonového stropu a nad námi, kde máme už částečně rozebraný krov, budeme dělat spřažené dřevěné stropy s ocelobetonovou deskou."

Podrobnější reportáž uvidíte v Karvinském expresu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy