Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Malý sál MěDK Karviná prošel kompletní rekonstrukcí. Podívejte se

  • Karviná,

Malý sál karvinského Městského domu kultury prošel kompletní rekonstrukcí a je připraven na své první návštěvníky. Ještě před tím, než se ale rozvolní vládní opatření a kultura se opět vrátí do života lidí, nahlédli jsme do malého sálu s naší kamerou.

Na těchto záběrech vidíte Malý sál MěDK Karviná tak, jak si ho návštěvníci pamatují ještě před rekonstrukcí a před jeho uzavřením kvůli covidu. Jeho vzhled už neodpovídal dnešní době a v průběhu loňského roku se tady dělníci pustili do jeho proměny.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: “Malý sál byl opravdu vytížen, a to nejen školami, ale zájemci o divadelní představení, přednášky, koncerty malé a setkávání občanů a našich dětí, tak si myslím, že to jsou správně vynaložené peníze."

Modernizací prošel nejen samotný malý sál, ale i předsálí a sociální zařízení

Olga Humplíková, ředitelka MěDK Karviná: “Největší efekt uvidí návštěvníci ve vestibulu, který byl kompletně designově vyřešen jinak než předtím. Je tady jinak řešeno i sociální zařízení.”

Vyměněna byla i zvuková technika, akustika sálu vylepšena a změna je patrná i v zázemí pro herce.

Olga Humplíková, ředitelka MěDK Karviná: “Zvuk se vylepšil a podle hodnocení techniků, kteří to byli nastavovat, říkali, že máme nejlepší akustiku široko daleko v malém sále, což náš těší, protože diváci si to zaslouží. Změnilo se i zázemí. S plátnem jsme předtím museli odjet dozadu, aby mohli herci hrát divadlo. Nově máme plátno, které můžeme vysunout nahoru, nepřekáží v prostoru a je tam více místa pro herce a účinkující."

Slavnostní otevření malého sálu bylo odloženo kvůli platným vládním nařízením. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy