Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Regionální knihovna Karviná pravidelně nakupuje nové knižní tituly

  • Karviná,

Regionální knihovna Karviná pravidelně nakupuje nové knižní tituly, a to i v době, kdy je pro veřejnost uzavřena. Čtenáři se ke knižním novinkám dostanou díky online katalogu. Během jednoho kalendářního roku přibude v regálech až šest tisíc nových knih, časopisů, dokumentů nebo deskových her.

Přestože uzavření některých institucí a omezení služeb pro veřejnost trvá měsíce, v organizacích jako je knihovna se stále pracuje.


Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK:
“Abychom mohli půjčovat knihy, časopisy, deskové hry nebo veškeré dokumenty, které knihovna nakupuje, tak je musíme samozřejmě pořídit do knihovního fondu. Spolupracujeme s více jak 28 distributory a vydavateli a ročně zpracujeme více jak 6 tisíc knižních jednotek, což jsou knihy, časopisy, audioknihy, zvukové CD, DVD nebo deskové hry.” 

Každá zásilka nových knih se zkontroluje a proběhne jmenné a věcné zpracování.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: “ Tzn., že je vložíme do našeho online katalogu, ze kterého si je mohou čtenáři a návštěvníci pohodlně z domova najít a my jim je nachystáme a můžou si je vypůjčit ve výdejním okénku.” 

Do regálů putují nové knihy obalené, aby nedošlo k jejich poškození.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: “Opatřujeme je čárovým kódem nebo RFID kódem, přes který je pak vkládáme do systému do karty čtenáře, když si je vypůjčí."

Nákupní komise v knihovně probíhají každý čtvrtek, konají se online. Knihovnice tak pro nakupují knižní novinky ihned, co jsou k dispozici, aby se co nejdřív dostaly ke čtenářům.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy