Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rehabilitace ve virtuální realitě? Nový směr, kterým se vydávají i karvinské Lázně Darkov

  • Karviná,

Lázně Darkov začnou rehabilitovat své pacienty i ve virtuální realitě. V současné době spolupracují s regionální firmou, která se na virtuální realitu specializuje a připravují vhodné programy, které by byly pacientům šité na míru přesně podle typu rehabilitace.

Lázně Darkov se připravují na další možnost jak úspěšně rehabilitovat pacienty, a to pomocí virtuální reality.

Lenka Krótká, obchodní ředitelka Lázní Darkov: "Naším novým cílem je začlenit virtuální realitu mezi nabízené léčebné procedury pro naše pacienty a to zejména s onemocněním pohybového aparátu a nervového systému.”
Tomáš Sovják, fyzioterapeut Lázní Darkov: "Pacientovi ve virtuální realitě můžeme nastavit rozsah pohybu, ve kterém se ta končetina bude pohybovat, v tomto rozsahu bude vykonávat určité úkony a vlastně na konci, po několika cvičeních, můžeme změřit změny, které nastanou u tohoto pacienta. Také bychom se chtěli zaměřit na rehabilitaci Parkinsoniků v rámci těch programů, kde je potřeba u těchto neurologických diagnóz často trénovat i kognitivní funkce a zejména ty motorické."


Ve virtuální rehabilitaci bude mít pacient nasazené speciální brýle, ve kterých uvidí virtuální svět. Tam bude provádět různé úkony.

Tomáš Sovják, fyzioterapeut Lázní Darkov: "Například u rehabilitace vozíčkářů, kteří jsou po míšní léze nebo z jiných důvodů jsou vozíčkáři, tak můžeme trénovat stabilizační funkce na tom vozíku. Trénink těch vozíčkářů v té virtuální realitě snižuje prokazatelně spastické bolesti a zlepšuje jejich psychický stav."

V současné době zkouší Lázně Darkov s prostředím virtuální reality seznamovat své klienty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy