Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné navýšili kapacitu Očkovacího centra, nově očkují 300 lidí denně

  • Karviná,

Až 300 lidí denně zvládnou nyní naočkovat zdravotníci v Očkovacím centru, které funguje od ledna v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji. S administrativou a koordinací pomáhají v centru pracovníci městského domu kultury a knihovny.

Očkovací centrum v nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji funguje od 3. ledna, za první dva měsíce zde bylo naočkováno více jak 2 tisíce občanů z řad zdravotníků, občanů starších 70 a 80 let a pedagogů. Od 15. března je kapacita centra rozšířena na 300 lidí denně.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Těch tři sta lidí není konečné číslo, je to aktuální počet vakcín, které jsme od MSK dostali, my máme kapacitu přizpůsobenou na 500 lidí denně. "

Uvažovalo se o tom, že bude zřízeno velké očkovací centrum v Obecním domě Družba, to ale není nutné.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Víme, že v Karviné společně s námi budou očkovat jak praktičtí lékaři, tak Lázně Darkov a budeme schopni tu kapacitu očkování společně přes 1000 lidí denně a to je to, co Karviná nutně potřebuje."

Očkovací centrum se skládá z několika čekáren, místnosti pro administrativu a samotného očkovacího místa s boxy.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "U vstupu pacient nebo občan, který k nám přijde, tak je mu změřena teplota, je uveden na jedno z registračních míst, kde provedeme identifikaci toho člověka, vyplníme s ním anamnestický dotazník a projdeme s ním základní administrativu. Následně přichází na jedno ze čtyř očkovacích míst, kde sestřička s lékařem zkontrolují jeho zdravotní stav a aplikují dávku, poté čeká 30 minut v čekárně. Máme čekárny dvě, jak vnitřní, tak venkovní, protože jsme navnímali za ty měsíce a první teplé dny, že lidé by rádi čekali venku na čerstvém vzduchu, proto jsme tu čekárnu udělali venku. Jsme připraveni podávat i teplé nápoje nebo vodu.
anketa: zájemci o očkování: "Perfektní, na vteřinu, na minuty a vůbec nevím, jestli mě tu píchli. Nic nebylo cítit.", "Nečekala jsem dlouho. Všichni jsou příjemní, milí, bezva."

S koordinací pomáhají v centru pracovníci Městského domu kultury a knihovny.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "My si velmi vážíme podpory města, to velkokapacitní vakcinační centrum mohlo vzniknout zejména za jejich velkého přispění a to díky tomu, že nám dali k dispozici 12 kolegů z řad regionální knihovny nebo domu kultury. Kolegové jsou zvyklí na komunikaci s veřejností a velmi nám pomáhají s koordinací a administrativou. Zároveň nám město dalo zdarma k dispozici k užívání placenou parkovací plochu přímo před nemocnicí, která je určená v době od 7 do 15:30 výhradně pro občany k očkování. V tuto chvíli očkujeme Pfizer/BioNTech, jsou to dvě dávky vakcíny, kdy ty termíny jsou dávané systémem, jsou to tři týdny od první dávky je další termín."

K očkování přichází lidé, kteří se online dvoufázově zaregistrovali v centrálním systému.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Velmi dobře funguje služba, kterou nabízí Sociální odbor Karviná, kde pomáhají s registrací občanům."

Momentálně se očkuje ve všední dny od sedmi do půl čtvrté, nemocnice je připravena dobu prodloužit, případně přidat i víkendové služby.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyČOS - Česká ochranná společnost a.s. - Průmyslová zóna Nové Pole
Karviná
od 17 300 Kč/měsíc

Detail

SNOW-HOW ČR s.r.o. - Český Těšín
Český Těšín
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MadExIm služby s.r.o. - areál NKZ Stonava
Stonava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail