Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přírodovědná stanice SVČ Juventus vylepšila terária, zavedla i online sledování plazů

  • Karviná,

Přírodovědná stanice Střediska volného času Juventus Karviná zůstává v kontaktu se členy kroužků prostřednictvím internetu, kde pro ně připravuje výukové programy a nově také umožnila dětem sledovat tamní živočichy přes webovou kameru. Momentálně mohou pozorovat krajtu kobercovou.

V přírodovědné stanici se toho během několika uplynulých měsíců událo opravdu hodně. nejvýraznější změnou prošlo oddělení teraristiky, kde všichni plazi, obojživelníci a exotický hmyz mají nové obydlí.

Lukáš Barchański, pracovník přírodovědné stanice: "Došlo skoro ke kompletní rekonstrukci teraristiky, kdy se instalovaly nové elektrické rozvody, opravily se omítky, vymalovala se celá místnost a vyměnily se staré desky v teráriích za nové a zvenčí se obložily, ať je to pěknější. Ty bývalé desky, co byly uvnitř, byly takové v rozpadu, polámané."

V teráriích přibyli i nové obyvatelé, krajta stromová z Austrálie a pár krajt kobercových.

Lukáš Barchański, pracovník přírodovědné stanice: "Samička by měla během 1-3 týdnů naklást vajíčka, doufáme, že se to povede."

Nově mohou děti na dálku život v oddělení teraristiky sledovat na kanálu Youtube online pod názvem Online stream z Juventusu.  Kromě toho se děti mohou vzdělávat a dozvědět se zajímavosti z přírody prostřednictvím výukových programů, které stanice průběžně zveřejňuje na stránkách stanice nebo svých facebookových stránkách.

Monika Havlová, pracovnice přírodovědné stanice: "Děti určují ptáčky, jak zpívají, jak je poznáme, třeba sýkorky, že jich máme pět druhů. Potom je poznávají na krmítku a teď jsme přidali výukový program ptačí hodiny."

Každý týden bude zveřejněn jeden výukový program, děti si tak mohou zopakovat své znalosti, které nabyly v přírodovědném kroužku dříve, každý výukový program bude na dané téma.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail