Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tradiční oslava ke Dni učitelů nebude v Karviné ani letos

  • Karviná,

Tradiční svátek Den učitelů, který je spojen s narozením patrona českého školství Jana Amose Komenského a připomíná se 28. března, se i letos bohužel obejde bez slavnostního poděkování vedení města. Učitelům byly poslány děkovné dopisy.

Oceňování nejlepších pedagogů mateřských, základních a středních škol patří v Karviné k dlouholetým tradicím. Vedení města se pokaždé s kantory setkává osobně, za jejich záslužnou práci jim poděkuje a předá pamětní listy a pozornosti. Už druhým rokem je ale kvůli covidové situaci tato tradice pozastavena, nicméně představitelé města na 28. březen, Den učitelů, nezapomínají.

Jan Wolf, primátor Karviné:  "Je to druhý rok, kdy mě to mrzí, že nejsme schopni ocenit v rámci Dne učitelů nejlepší učitele na základě výběru ředitelů, ale věřím tomu, že to doženeme. Chtěl bych jim poděkovat za celoroční činnost a popřát ať jsou zdraví a brzy se vrátí do škol a mají radost ze své profese, kdy uvidí napřímo své žáky a nebudou jen u počítačů sedět."

Distanční výuka trvá, je náročná pro všechny, pedagogy, žáky i jejich rodiče. Pro učitele je náročné udržovat kontakt s dětmi a studenty na dálku, předávat jim nové znalosti a vědomosti bez toho, aniž by se osobně vídali, přesto to zvládají v Karviné dobře.

Jan Wolf, primátor Karviné: " Zpětnou vazbu máme, ta distanční výuka je náročná, chtěl bych všem poděkovat, že v krátkém čase dokázali na tu změnu výuky zareagovat. Myslím si, že reakce jsou pozitivní. Já bych byl rád, kdybychom se brzy dostali do normálu a učitelé mohli normálně fungovat."

Zvlášť náročné to budou mít i studenti čtvrtých ročníků, kteří budou na konci května skládat zkoušku dospělosti.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Ta výuka v letošním roce byla zvláštní, maturanti to budou mít těžké, držím maturantům palce, aby to zvládli dobře. Budou mít zvláštní vzpomínku na tento rok, ale jsem optimista a věřím, že nový školní rok nastartuje normálně, děti půjdou do škol, budou si venku hrát, chodit do kroužků a začneme zase normálně ve městě žít." 
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail