Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otevření Oddělení následné péče se Karviné hornické nemocnici osvědčilo

  • Karviná,

Karvinská hornická nemocnice otevřela v letošním roce Oddělení následné péče. Využila k tomu celé třetí patro v novém modulárním pavilonu. Pro pacienty má tento krok hned několik výhod, podívejte se.

Oddělení následné péče se nachází ve třetím patře pavilonu, který Karvinská hornická nemocnice nechala jako první v ČR postavit modulárním systémem. Od začátku jeho zprovoznění je určeno pro pacienty, kteří po ukončení léčby na akutním lůžku potřebují ještě zdravotnickou péči ať už v podobě rehabilitace nebo doléčení.

Andrea Vargová, mluvčí KHN: "Ta následná péče je dlouhodobě deficitní, když jsme to oddělení následné péče neměli, tak jsme museli posílat žádosti o umístění do okolních zařízení a pacienty čekal převoz. teď, když to oddělení máme, tak ten přesun v rámci nemocnice je jednodušší, pohodlnější a méně stresující."

Oddělení následné péče disponuje deseti pokoji, celkem je k dispozici 30 lůžek. Na každém pokoji je vlastní sociální zařízení a televize. Pacientům je poskytována komplexní péče.

Michaela Lietavová, zdravotně-sociální pracovnice KHN: “Kromě zdravotnického a ošetřovatelského personálu je jim k dispozici nutriční terapeut, fyzioterapeut, sociální pracovník. Za pacienty, kteří mají poruchy řeči a polykání dochází pravidelně logoped. Rehabilitace probíhá přímo na pokoji u pacienta, pokud je pacient šikovný, může probíhat rehabilitace i na chodbě."

Jednou ze současných pacientek je i 84letá paní Ela Moronová z Karviné. Byla na oddělení následné péče hospitalizována jako pacientka, která se stěží dokázala posadit.

Ela Moronová, pacientka: “Je to lepší, můžu víc chodit. Jsou všichni šikovní, zaslouží si jedničku s hvězdičkou."

Maximální doba pobytu pacienta na oddělení následné péče je 90 dní.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy