Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SPŠ Karviná se zapojila do prestižní soutěže Středoškolská odborná činnost

  • Karviná,

Střední průmyslová škola Karviná se i letos zapojila do prestižní celostátní soutěže nazvané Středoškolská odborná činnost. Studenti měli jedinečnou příležitost vybrat si jeden z 18. oborů, vytvořit svůj projekt a obhájit ho před odbornou porotou.

Středoškolská odborná činnost - prestižní celorepubliková soutěž s mnohaletou tradicí pro studenty, dává jedinečnou příležitost všem ověřit si své znalosti a do detailů vypracovat samostatnou práci, kterou pak každý sám obhajuje před odbornou porotou. Letos na dálku, online. Na Střední průmyslové škole Karviná byl i tak o ní velký zájem.

Česlava Lukaštíková, ředitelka SPŠ Karviná: "Je to moc příjemné, protože je to takové osvěžení v této nepříjemné době, něco nového se dozví, studenti pookřejí, protože se mezi sebou slyší, vidí napříč třídami, protože to není jako výuka, kdy to probíhá v rámci jedné třídy, v tom je to výborné, že jsou tam napříč ročníkem, školou."

Vyypracované projekty se studentům hodí i k maturitním zkouškám

Martin Kijonka, vyučující oboru IT: "Někteří studenti čtvrtých ročníků použijí tuto práci, protože někteří se tomu věnují více než rok, takže mohou s touto prací vystoupit jako s maturitní prací. Oni si můžou vybrat, není to povinné, aby s tím vystupovali na maturitě, oni z technických oborů mohou jít i do jiných oborů než jsou přihlášeni nebo studují."


Na soutěž si troufl třeba i student prvního ročníku Strojírenství Jan Kotula z Havířova, který jako samouk postavil ze stavebnice Průši 3D tiskárnu.

Oleg Pasz, vyučující: "Ta jeho SOČka byla o tom, jakým způsobem tu tiskárnu doma využívá. Vytiskl si různé součástky, konkrétně držák na saponáty a držák na kamery, které prezentoval v té své práci. Musel si to vymodelovat, naučil se sám pracovat doma, převést to do speciálního programu, který to připraví na tisk na té 3D tiskárně."

Škola je pyšná na žáky, kteří jsou pro vybraný obor zapálení a rozvíjejí svůj talent.

Česlava Lukaštíková, ředitelka SPŠ Karviná: “Co já pamatuji, tak naši studenti se vždy do té soutěže zapojovali a naštěstí, protože máme šikovné studenty, tak dosahujeme velkých výsledků, umisťují se v celostátních kolech."

Okresní a krajská kola proběhnou distančně v průběhu dubna a května, celostátní přehlídka je naplánovaná na polovinu června.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy