Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná chystá novou Koncepci zeleně, v terénu inventarizuje všechny dřeviny

  • Karviná,

Karviná připravuje novou kompletní koncepci zeleně. Pro její zpracování bylo nutné provést inventarizaci a analýzu všech dřevin na území města a také úředníci magistrátu vyzvali obyvatele k vyplnění dotazníku.

V jakém stavu jsou stromy a keře na území města, jak se jim daří, jaké je jejich stáří, které plochy jsou vhodné pro novou výsadbu a jak ještě více zlepšit péči o zeleň ve městě a optimalizovat její údržbu. Tohle všechno bude zahrnovat nová Koncepce zeleně v Karviné, kterou město nechalo zpracovat.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora Karviné: "My takovýto materiál jsme zatím neměli a moc nám to pomůže, protože je to plán na dalších třicet let."

V uplynulých dnech ve městě už proběhla důkladná analýza a inventarizace všech rostoucích stromů a keřů. V terénu ji prováděli pracovníci brněnské firmy zabývající se zahradní a krajinářskou architekturou.

Anna Faltýnková, projektantka, zahradní architektka: "My vyhledáváme ty, které jsou nově vysazené nebo ty, co v té databázi chybí a doplňujeme a vyhodnocujeme. Vyhodnocuje vitalitu, jestli strom není poškozený, jestli na něm nejsou nějaké známky nemoci nebo nevykazuje další známky poškození, která by mohla ohrožovat ten strom."

Podle odborníků je po průzkumu v terénu jasné, že v Karviné se o zeleň starají dobře.

Anna Faltýnková, projektantka, zahradní architektka: "Vidíme, že se tady vysazují i nové stromy, což je výborné, vidíme, že se o ty starší stromy starají, havarijní stromy se odstraňují hned. Karviná, ač se to nezdá, je hodně zelená. Je tady velké množství zeleně, stromů, keřů, všeho možného."

Do koncepce budou zahrnuty i názory obyvatel města, které mohli vyjádřit prostřednictvím dotazníku.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy