Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná bude mít už brzy nový sportovní areál, stavba roste před očima

  • Karviná,

Už za pár měsíců se obyvatelé města dočkají otevření nového sportovního multifunkčního areálu, který doslova před očima roste za krytým bazénem v Karviné-Hranicích.

Práce na novém sportovním areálu v Karviné- Hranicích výrazně pokročily.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Na stavbě sportovního areálu u Obchodní akademie jde všechno podle plánu. Trochu nás počasí zlobilo, takže se některé činnosti zpozdily, ale věřím tomu, že to firma dožene. Jako na každé stavbě i tady jsou problémy, v některých částech se nám trochu tlačila spodní voda, takže to musel projektant vyřešit, už je to vyřešené. Ale začíná to mít obrysy a začíná se mi to líbit."

Sportovní areál bude určený pro široké spektrum nejrůznějších sportů, využívat ho budou moci rodiče s malými dětmi i příznivci adrenalinových sportů. Nabídne atletickou a in-line dráhu pro začínající bruslaře, fotbalové hřiště s umělou trávou pro amatéry, dětské hřiště, pumptrack i hřiště na workout.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Je to opravdu široké spektrum aktivit a doufám, že se to lidem bude líbit, a že si toho budou vážit a hlídat, aby se to hned nezničilo a dlouho to sloužilo všem. Vedle toho tady připravujeme i šatny, abychom měli i nějaké zázemí pro sportovce."

Do areálu byl také začleněn i skatepark, který se stal vítězným požadavkem ankety participativního rozpočtu města. Jeho výstavba začala minulý týden.

David Martinek, stavbyvedoucí skateparku: "Všechny šikminy se dělají ručně kromě rovných ploch, ty se dělají strojově. Je to opravdu těžká ruční práce. Nejhorší je ten bazén, který se musí ručně nastříkávat."

Říká stavbyvedoucí skateparku David Martinek, který má osobně s tímto sportem zkušenosti, v Karviné také se skejtem začínal.

David Martinek, stavbyvedoucí skateparku: "Mám opravdu radost, že se můžu podílet na výstavbě tohoto skateparku. Řekl bych, že tento bazén patří mezi nejlepší v ČR svou členitostí, takže myslím, že tady v MSK budou spokojeni jak místní skejťáci, tak koloběžky, které nastupují na scénu."

Kromě skateparku se tady už rýsuje i okruh pro pumptrack.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: “Původně jsme plánovali, že uděláme jeden okruh, nakonec jsme ten okruh rozdělili na dva. Více a méně náročnější. Je to taková zajímavost, ti, kteří tu dráhu vytváří, projíždějí ji na skatech, bruslích a kolech projíždějí, aby to před finální úpravou bylo dobře klopeno a odzkoušeno."

Odbor majetkový se také dohodl s Veolií, majitelem blízkého výměníku na změně jeho podoby.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Chceme tam udělat nějakou zajímavou grafiku, že by oslovili nějaké mladé umělce, kteří by dali tvář této výměníkové stanici."

Připravuje se nové veřejné osvětlení, rozhlas bezpečnostní systém včetně kamer. Fotbalové hřiště bude oplocené. Současně s výstavbou sportoviště probíhá i modernizace sousedícího krytého bazénu.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Krytý bazén dneska vypadá hrůzostrašně, ale ta stavba se bude měnit a časem to bude jedna z výrazných dominant města, kterou si lidé užijí. Současně budeme opravovat Obchodní akademii. Ten objekt je města, takže budeme měnit fasádu, okna i prostředí kolem budeme chtít zatraktivnit."

Předpokládá se, že v červnu by mohlo být vše připraveno k otevření, záležet bude na aktuálních platných opatřeních vlády.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy