Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

KHN má nově centrální příjmové pracoviště, funguje nepřetržitě

  • Karviná,

Tento týden začalo v Karvinské hornické nemocnici fungovat nové centrální pracoviště, které umožní rychlejší a plynulejší předání pacienta do péče odborného lékaře a usnadní práci pracovníkům záchranky i sestrám na lůžkových odděleních.

V přízemí hlavní budovy Karvinské hornické nemocnice, v prostorách, ve kterých se dříve nacházely ortopedické ambulance a ambulance chirurgie páteře, bylo na začátku tohoto týdne zřízeno centrální příjmové pracoviště. 

Tomáš Canibal, ředitel KHN: “Smyslem tohoto opatření je usnadnit především práci posádkám rychlé záchranné služby, kteří tak nemusí jezdit v různý den a v různou hodinu do různých míst nemocnice."  

Výhody centralizace vnímá pozitivně i zdravotní personál.

Barbara Skubij, všeobecná sestra Interního oddělení KHN: "Určitě je to lepší, je to jedna ambulance, příjmová ambulance a už tady nechodí pacienti plánovaní, takže je to odseparováno a myslím si, že je to super."

Výhodu má tato změna i pro občany, kteří sem dorazí v případě akutních potíží. Je zde expektační místnost s lůžky k observacím.

Tomáš Canibal, ředitel KHN: "Chtěl bych říct, že toto nové pracoviště není v žádném případě suplováním lékařské služby první pomoci, ta nadále funguje a je zajišťována praktickými lékaři z Karviné a primárně by se pacienti se svými zdravotními problémy obracet tam."

Centrální příjmové ambulance fungují nepřetržitě 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail