Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Modernizace krytého bazénu pokračuje, skončily hrubé bourací práce

  • Karviná,

Práce‌ ‌na‌ ‌modernizaci‌ ‌krytého‌ ‌bazénu‌ ‌v‌ ‌Karviné-Hranicích‌ ‌opět‌ ‌pokročily‌ ‌o‌ ‌kus‌ ‌dál.‌ ‌Tento‌ ‌ týden‌ ‌se‌ ‌dokončují‌ ‌poslední‌ ‌bourací‌ ‌práce,‌ ‌jeřábem‌ ‌je‌ ‌opatrně‌ ‌shazována‌ ‌stropní‌ ‌ konstrukce.‌ ‌A‌ ‌začíná‌ ‌se‌ ‌i‌ ‌stavět.‌ ‌Probíhají‌ ‌pilotážní‌ ‌a‌ ‌betonovací‌ ‌práce‌ ‌na‌ ‌přístavbách.‌

Původní podoba budovy krytého bazénu v Karviné-Hranicích je nenávratně pryč, dělníci právě dokončují poslední hrubé bourací práce.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: “Informace z kontrolních dnů, na kterých jsem také přítomen, je taková, že do konce týdne skončí ta hrubá bourací práce. Stavba pokračuje podle plánu a jsme i termínově na tom dobře."

Hrubé bourací práce končí demontáží střešní konstrukce.

Pavel Szmek, vedoucí stavby: "Střešní konstrukce se musela kompletně celá zdemontovat, odizolovat. Byla tam vzduchotechnika, rozebrat všechny technologické věci a teď zůstává ta nejhorší věc, ta nejtěžší, ty příhradové vazníky, které se musí jeřábem podržet, chlapi z plošin to musí odpálit postupně na všech místech a pomaličku to nadzvednout a sundat dolů."

Tato část prací je velmi náročná. Při sundávání vazníku se nesmí narušit sloupy, které zde zůstanou, budou se sanovat. Na ně pak přijde nová ocelová konstrukce z nové střechy. Současně také začalo pilotové založení rekreačního bazénu.

Pavel Szmek, vedoucí stavby: "Je to speciální založení, kde se vrtá do osmi metrů hloubky. Vyvrtá se ten vývrtek, vloží se tam armovací koš, následně se to zabetonuje a potom se na tom bude zakládat základová deska. Je to klasické založení, ale složité kvůli geologickým podmínkám. Největší hloubka je tady 9 metrů, někde je i 8,6 metrů, ale největší piloty jsou devítistovkové a 6 metrů hluboké. Každá ta pilota je jinak hluboká a jiný průměr má. Tam, kde je větší zatížení, tam je pilota větší a silnější, laicky řečeno."

Celkem se bude vrtat 54 pilot, pak se začne provádět výstavba monolitických konstrukcí. Pilotáž na přístavbě welnesu je hotová, je to zaarmované a začne se betonovat základová deska. Kus práce se udělalo prozatím i uvnitř bazénu. V jednom objektu je provedena spodní kanalizace, mohlo se začít zdít. Zdí se příčky v prvním podzemním podlaží.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy