Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Budoucí prvňáčky poznají učitelé až v září, zápisy běží opět online

  • Karviná,

Budoucí prvňáčky poznají učitelé osobně až v září, zápisy do prvních tříd probíhají i letos online. Tato forma jim neumožňuje poznat, jak na tom děti jsou, co umí nebo jestli jsou schopny samostatně pracovat, což bylo při klasických zápisech možné.

Zápisy do základních škol probíhají již druhým rokem bez přítomnosti dětí a rodičů. 

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: “Ten termín je do 30. dubna. Školy na svých stránkách na svých sociálních sítích prezentovaly jak ty zápisy budou vypadat, takže veškeré informace rodiče nebo zákonní zástupci si mohli přečíst na těchto médiích."

Školy se prezentovaly třeba krátkými videi, informace rozesílaly mailovou cestou, na jednotlivých školách visely pozvánky a rodič mohl přijít i na individuální konzultaci.

I tak je ale jasné, že osobní setkání učitele a budoucího žáka školy při zápisu, výrazně chybí. Jako třeba přehled o tom, co dítě zvládá samostatně, zda umí třeba poznávat písmenka a základní číslice.

Roman Hamrus, ředitel ZŠ a MŠ Majakovského: “Paní učitelka nemá možnost zjišťovat kompetence dítěte k čemu se spíše hodí, v našem případě máme dvě možnosti zaměření na škole, to je jazykové nebo sportovní, tato věc tímto padá, i ta osobní účast toho rodiče je dobrá z hlediska organizačního, například k tomu, jestli dítě bude chodit do školní družiny nebo nikoliv a další tyto faktory."

Zápisy do mateřských školek se uskuteční v květnu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy