Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chystá se další vylepšení areálu Karvinského moře

  • Karviná,

Karvinské moře se stalo vyhledávaným místem odpočinku místních obyvatel i návštěvníků z okolí. Připravuje se další vylepšení.

Ještě před loňskými prázdninami se městu podařilo zatraktivnit toto místo písečnou pláží s moly, lavičkami a vybudovalo i cyklostezku. V rámci projektu POHO2030 se tady také uskutečnila exhibice na motorových surfech. Už teď se chystá další vylepšení tohoto areálu.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My se na Karvinském moři snažíme ten projekt dále rozvíjet. V současné době připravujeme vytrasování toho okruhu o délce 4 km, kde bychom chtěli in-line dráhu a cyklostezku. Řešíme tam přemostění, ti co to znají, tak ví, že tam je vpusť do Karvinského moře a potřebujeme se přes ní nějak dostat. Realizovat mostek není tak jednoduché, jak to vypadá na první pohled, takže se na tom pracuje."

Pracuje se také na tom, aby z hlediska majetkoprávního bylo vše vyřešeno.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Pokud tam chceme nějaké aktivity rozvíjet, tak to musíme řádně zdokumentované. Připravujeme i rozšíření pláže a mobiliáře, který tam je. Určitě to ale nebude letošní léto, chtěli bychom minimálně na podzim s tím rozšiřováním začít. Jsme domluveni na spolufinancování s MSK, takže nám nějakou částkou na to pomůžou. Myslím, že to tu celou lokalitu zase o něco zatraktivní."

Už teď mají nově otužilci k dispozici svou převlékárnu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy