Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Karviné loni vytřídili 5 tun olejů. Ve městě přibudou další nádoby

  • Karviná,

Obyvatelé Karviné vytřídili za loňský rok 5 tun jedlých olejů z domácnosti. Lidé si na třídění další komodity zvykli a je pravděpodobné, že letošní číslo bude ještě vyšší. Ve městě přibudou další nádoby na separaci.

Třídění jedlých olejů je od roku 2020 povinností ve všech obcích České republiky. V Karviné se na tuto povinnost připravovali o rok dříve a ze startu z vlastních financí město pořídilo 35 kontejnerů s oranžovými víky, do kterých obyvatelé města použitý olej a tuky mohli vhazovat ještě dříve, než zákonná povinnost začala.

Jana Maierová, vedoucí odboru komunálních služeb MMK: “Už jsme byli trochu v předstihu. Osvědčilo se to, nečekali jsme takový velký zájem. Za rok 2020 vytřídili občané města 5 tun olejů, což připadá na nějakých 5 tisíc PET od oleje."

Třídění použitých olejů z domácnosti je jednoduché a zvládne to každý.

Martin Veselý, manažer vývoje: "Veškerý kuchyňský olej i tuk doma slejete do plastové lahve – ideální je lahev s širokým hrdlem – a plnou lahev vhodíte do označeného kontejneru. A pokud nesmažíte, nevadí, velké množství oleje najdete i v jiných potravinách."

Jana Maierová, vedoucí odboru komunálních služeb MMK: "Vzhledem k tomu, že občané jsou v tomto tak poctiví v tomto třídění, tak nám společnost dodala dalších 20 nádob. Nádoby dodala zdarma i svozy máme zdarma, tzn. že město toto třídění nestojí ani korunu z rozpočtu města."

Od ledna letošního roku do dubna už občané vytřídili 2 tuny, což je oproti loňskému roku další nárůst.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy