Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žena přecházela v Karviné mimo přechod, srazilo ji auto a na místě zemřela

  • Karviná,

Starší ženu v Karviné srazilo v neděli odpoledne auto. Podle dostupných informací měla přecházet v nepřehledném úseku mimo přechod, a to se jí stalo osudným. Po nehodě totiž, i přes veškerou pomoc záchranářů, bohužel zemřela. Veškeré příčiny a okolnosti tragické události prověřují policisté. Ti také hledají případné svědky nehody.

Přecházela v nepřehledném úseku mimo přechod pro chodce a zaplatila za to životem. Starší ženu srazilo v Karviné-Novém Městě na ulici Havířská osobní auto. Nehoda byla ohlášena deset minut před 16. hodinou. Na místo okamžitě vyrazili policisté, záchranáři a přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

svědkyně: "Jela jsem zrovna kolem místa nehody a bylo očividné, že se to stalo v zatáčce a mimo přechod v oblasti čtyř proudového úseku."
svědek: "Jeli jsme kolem těsně po srážce teprve lidi zastavovali a volali pomoc, strašný pohled, chudák paní, nechť je jí zem lehká."
svědkyně: "Podle všeho paní přecházela v místě, kde není vidět přijíždějící auta ze směru od nádraží. Řidiči tam jezdí docela rychle a určitě neměl šanci zareagovat."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Žena, jejíž totožnost záchranáři v době zásahu neznali, byla po nehodě v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař u ní zjistil mnohočetná vážná poranění v oblasti hrudníku, hlavy a končetin. Posádky zajistily dýchací cesty a převedly postiženou na přístrojem řízenou ventilaci, zahájily podávání léků do kostní dřeně. Její stav se však i přes intenzivně poskytovanou přednemocniční neodkladnou péči rychle zhoršoval a následně došlo k selhání srdeční činnosti. Záchranáři zahájili rozšířenou resuscitaci, ale veškerá jejich snaha byla marná. Pacientka na místě podlehla zraněním, která utrpěla a lékař ZZS musel nakonec konstatovat smrt."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "V odpoledních hodinách řidič (42) osobního vozidla Audi A3 jel po ulici Na Vyhlídce ve směru ke křižovatce s ulicí Havířská. Po projetí křižovatky zřejmě přehlédl přecházející ženu, která komunikaci přecházela mimo vyznačený přechod pro chodce. I přes veškerou snahu záchranářů žena (81) po střetu s vozidlem utrpěla zranění neslučitelná se životem a na místě zemřela. Dechová zkouška na alkohol u řidiče byla negativní. Ve vyšetřování příčin a zavinění tragické dopravní nehody pokračuje služba kriminální policie a vyšetřování."

Policisté prováděli v místě odklon dopravy a zjišťují veškeré okolnosti a příčiny této dopravní nehody. Policisté zároveň uvítají výpovědi svědků, kteří nehodu viděli.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy