Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na akci Startovárny s přízviskem Mastermind debatovali podnikatelé o jejich problémech

Karviná |

Startovárna Mastermind je projektem, který má za cíl propojit znalosti i síly podnikatelů, kteří podnikají na Karvinsku a rádi by si předali své znalosti a zkušenosti. První takové sezení proběhlo na půdě coworking centra Business Gate a přineslo spoustu nových poznatků napříč obory podnikání.

Projektový manažer, architektka i podnikatelé v oblasti marketingu. A nejen to. Tito všichni lidé se sešli v karvinském centru Business Gate proto, aby sdíleli své zkušenosti z oblasti podnikání.

Lukáš Raszyk (SOCDEM), náměstek primátora: “Dlouhodobě podporujeme malé a střední podnikání a díky tomu jsme rádi, že do Karviné zavítala takzvaná Startovárna, což je zase možnost pro začínající podnikatele, ale i pro stávající malé a střední podnikatele přijít do prostorů Business Gateu a tam společně s ostatními se inspirovat, najít nové nápady, spolupracovat.”
Tomáš Juchelka, koordinátor Startovárny Karviná: “Máme v podstatě dva takové hlavní pilíře. Jeden je, aby se karvinští podnikatelé nebo podnikatelé z okolí nějak propojili, aby se seznámili, nějak začli třeba spolupracovat. Ale založené to je na tom, aby podnikatelé přišli se svým nějakým podnikatelským problémem, který třeba neumí vyřešit, a ostatní, kteří třeba mají zkušenosti s tím daným problémem, jim třeba řeknou svůj názor, svůj postoj.”

Akce Startovárny jsou koncipovány pro začínající, ale i pokorčilé podnikatele, kteří si tím pádem mohou mnohem více vzájemně vypomoci. Velkým pilířem Startovárny je Obchodně podnikatelská fakulta, z níž na akci přichází spousta studentů Inovativního podnikání.

Tereza Bártů, účastnice: “Dneska jsem tady přišla, abych vůbec zjistila, o co jde, nemám vůbec nějaké očekávání. Chtěla bych hlavně zjistit, čím se zabývají lidi, kteří tady dneska přijdou, čím mě můžou inspirovat. Podnikám v rámci studia Inovativního podnikání, mám teďka v současné době dva projekty, jeden je marketingová agentura a druhý projektový akcelerátor, kdy pomáháme dalším studentům rozvíjet jejich podnikatelské nápady.”
Jiří Vopelák, účastník: “Spíš očekávám víc to propojení jako takové spíš než tipy, abych se víc poznal s tím, co tady podnikatelé řeší, co dělají.”

Hlavním cílem Startovárny Mastermind je nasbírat kontakty a nenechat je vychladnout, ale naopak jich do budoucna využívat v rámci svého kariérního růstu. Vedlejším efektem mohou být různé pohledy na řešení zdánlivě neřešitelných problémů, se kterými se mladí podnikatelé potýkají. V příštím měsíci by měl navíc pod hlavičkou Startovárny proběhnout speciální workshop, další akce s přízviskem Mastermind pak budou následovat každý další měsíc.

Nahlásit chybu


K tématu

Projekt Slezské univerzity CEPIS v Karviné řeší poslední dokumentace ke stavebnímu povolení

25. března 2025 14:04 | Karviná | Gabriela Stašová

Obchodně podnikatelská fakulta připravuje projekt, který opět rozšíří kvalitu této karvinské pobočky Slezské univerzity. CEPIS, čili Centrum podnikání, profesních a mezinárodních studií, se bude pyšnit zcela novou moderní budovou, která bude navíc vyhovovat energeticky úsporným normám.

Projekt Slezské univerzity CEPIS v Karviné řeší poslední kroky před výstavbou

25. března 2025 15:04 | Karviná | Gabriela Stašová

Obchodně podnikatelská fakulta připravuje projekt, který opět rozšíří kvalitu této karvinské pobočky Slezské univerzity. CEPIS, čili Centrum podnikání, profesních a mezinárodních studií, se bude pyšnit zcela novou moderní budovou, která bude navíc vyhovovat energeticky úsporným normám.

Na karvinské OPF se uskutečnil International Week s rekordním počtem zahraničních hostů

20. května 2025 15:23 | Karviná | Gabriela Stašová

Internacionalizace v rámci univerzitního prostředí je čím dál více žádaná a ruku v ruce s dobou je svět čím dál více propojený. Dobře to vědí i zástupci karvinské Obchodně podnikatelské fakulty, kteří opět v rámci akce International Week pozvali hosty z celé Evropy. Ti letos dorazili v rekordním počtu a Karviná se jim moc líbila.


Auto v kolejišti zastavilo tramvaje. DPO zařídil náhradní dopravu

Dnes 19:31 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

V Ostravě skončilo další auto v kolejišti tramvají. Tentokrát u frekventované křižovatky ulic Martinovská a Opavská. Událost omezila provoz tramvají číslo 4. Dopravní podnik Ostrava zařídil náhradní dopravu.

Otužilci plavali na Žermanické přehradě Mikulášskou štafetu

Dnes 13:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na Žermanické přehradě se v sobotu 6. listopadu konala tradiční Mikulášská přeplavba. Otužilci z celého regionu se rozmístili podél obou břehů a plavali postupně různě dlouhé úseky, kdy si předávali bojku.

Havířov velkolepě oslavil 70 let od založení města

Dnes 10:20 | Havířov | Bára Kelnerová

Vladimír Hron, Big Band Felixe Slováčka, představení Kůň pátý element, kapela Mirai a nakonec ohňostroj. Tak takovou oslavu připravilo město k 70. výročí založení Havířova. Pozváni byli i všichni obyvatelé narození v roce 1955.

Opava-Jaktař rozsvítila dřevěný betlém: klienti Charity přidali vyřezávaného velblouda

Dnes 14:45 | Opava | Yvona Fajtová

Už potřetí se v Opavě-Jaktaři slavnostně rozsvítil vyřezávaný betlém, který vyrábějí klienti a zaměstnanci Charity Opava. Letos k němu přibylo nové vyřezané zvířátko – velbloud. Betlém vznikl před třemi lety na přání místních obyvatel, kteří v městské části postrádali vánoční výzdobu.

Stavba vodovodu na ulici Na Stráni omezuje dopravu, potrvá do konce tohoto roku

Dnes 13:20 | Karviná | Gabriela Stašová

V karvinském Ráji momentálně probíhá výměna vodovodního řadu. O veškerých opravách byli obyvatelé včas informováni.

Čerpali podporu určenou pro ukrajinské uprchlíky. Cizinci podvodem získali 2,8 milionu korun

Včera 10:37 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Za dávky získali 2,8 milionu korun. Přitom na ně neměli nárok. Dva cizinci využili údaje několika ukrajinských žen a pobírali na ně příspěvek na bydlení. Společně se svými partnerkami peníze utráceli za dovolené a nákupy. Kriminalisté obvinili muže i jejich přítelkyně z trestného činu.

Modernizace střechy na zimním stadionu je dokončena

Včera 10:54 | Havířov | Bára Kelnerová

Modernizovaná víceúčelová hala v Havířově je opět v provozu. Město představilo novou střechu, vylepšenou akustiku, moderní vzduchotechniku i osvětlení a současně oznámilo, že po sezóně plánuje výměnu chladící desky.

Glow Up University Tour zavítalo poprvé i do Karviné, studentům ukázalo možnosti vysokých škol

Dnes 13:10 | Karviná | Gabriela Stašová

Veletrh vysokých škol v Moravskoslezském kraji, Glow Up University Tour, se zastavila i v Karviné, aby ukázala studentům, že jít na vysokou školu má smysl a že i oni mohou nalézt svůj vysněný obor v regionu.

Pracoval na střeše a spadl z výšky sedmi metrů. Muž krvácel z hlavy a vážně si poranil nohu

Včera 9:15 | Čeladná | Anna Břenková

Spadl z výšky okolo sedmi metrů při práci na střeše. Muž utrpěl krvácející zranění hlavy a vážně si zranil nohu. Byl letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice.

Vánoční kluziště v centru Ostravy opět těší bruslaře

Včera 14:18 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Rozsvícením stromu na Masarykově náměstí odstartovaly Ostravské Vánoce. Ty probíhají tradičně na čtyřech scénách, a jednou z neoblíbenějších je scéna vánočního kluziště.

Karvinská kapela Messalina svým speciálním koncertem podpoří mladé kapely v začátcích

Dnes 13:09 | Karviná | Gabriela Stašová

Karvinská kapela Messalina v hudebním klubu Hard Cafe připravuje speciální předvánoční koncert, kde dá prostor mladým kapelám, pro které je toto vystoupení příležitostí.

V Městském domě kultury proběhl další ročník Cesty k vánoční harmonii, akce inspirovala

Dnes 12:42 | Karviná | Gabriela Stašová

Akce Cesta k vánoční harmonii má především za cíl motivovat její návštěvníky ke chvíli pohody a vánočního usebrání, které je v době adventu více než časté. Lidé si rovněž mohli zakoupit spoustu krásných vánočních dekorací nebo navštívit workshop.

S vánočním jarmarkem na Masarykově náměstí je spojeno také dočasné omezení dopravy

Dnes 12:27 | Karviná | Gabriela Stašová

V souvislosti s vánočním jarmarkem na Masarykově náměstí v Karviné dochází ke zvýšené bezpečnosti v těchto místech. Město prosí všechny účastníky této akce, aby dbali na přiměřenou opatrnost.

Havířov velkolepě oslavil 70 let od založení města

Včera 18:08 | Havířov | Bára Kelnerová

Vladimír Hron, Big Band Felixe Slováčka, představení Kůň – pátý element, kapela Mirai a nakonec ohňostroj. Takovou oslavu připravilo město k 70. výročí založení Havířova. Pozváni byli i všichni obyvatelé narození v roce 1955.

Zástupci společnosti OKD a města Karviná podepsali memorandum o nadcházející spolupráci

Včera 15:14 | Karviná | Gabriela Stašová

Město Karviná společně se společností OKD na radnici podepsalo významné memorandum. To se týká především další spolupráce v nadcházejícím období transformace pohornické oblasti, která nastává s ukončením těžby černého uhlí.

Školáci z Horní Suché vystoupili na tradičním vánočním koncertě

Včera 12:55 | Horní Suchá | Libor Běčák

V Dělnickém domě v Horní Suché se děti základní školy představily na tradičním vánočním koncertě. Ten se konal už podesáté a děti doprovodila kapela.

Na akci Startovárny s přízviskem Mastermind debatovali podnikatelé o jejich problémech
Vydáno 25. března 2025 15:44, Karviná, Gabriela Stašová
Startovárna Mastermind je projektem, který má za cíl propojit znalosti i síly podnikatelů, kteří podnikají na Karvinsku a rádi by si předali své znalosti a zkušenosti. První takové sezení proběhlo na půdě coworking centra Business Gate a přineslo spoustu nových poznatků napříč obory podnikání.

Projektový manažer, architektka i podnikatelé v oblasti marketingu. A nejen to. Tito všichni lidé se sešli v karvinském centru Business Gate proto, aby sdíleli své zkušenosti z oblasti podnikání.

Lukáš Raszyk (SOCDEM), náměstek primátora: “Dlouhodobě podporujeme malé a střední podnikání a díky tomu jsme rádi, že do Karviné zavítala takzvaná Startovárna, což je zase možnost pro začínající podnikatele, ale i pro stávající malé a střední podnikatele přijít do prostorů Business Gateu a tam společně s ostatními se inspirovat, najít nové nápady, spolupracovat.”
Tomáš Juchelka, koordinátor Startovárny Karviná: “Máme v podstatě dva takové hlavní pilíře. Jeden je, aby se karvinští podnikatelé nebo podnikatelé z okolí nějak propojili, aby se seznámili, nějak začli třeba spolupracovat. Ale založené to je na tom, aby podnikatelé přišli se svým nějakým podnikatelským problémem, který třeba neumí vyřešit, a ostatní, kteří třeba mají zkušenosti s tím daným problémem, jim třeba řeknou svůj názor, svůj postoj.”

Akce Startovárny jsou koncipovány pro začínající, ale i pokorčilé podnikatele, kteří si tím pádem mohou mnohem více vzájemně vypomoci. Velkým pilířem Startovárny je Obchodně podnikatelská fakulta, z níž na akci přichází spousta studentů Inovativního podnikání.

Tereza Bártů, účastnice: “Dneska jsem tady přišla, abych vůbec zjistila, o co jde, nemám vůbec nějaké očekávání. Chtěla bych hlavně zjistit, čím se zabývají lidi, kteří tady dneska přijdou, čím mě můžou inspirovat. Podnikám v rámci studia Inovativního podnikání, mám teďka v současné době dva projekty, jeden je marketingová agentura a druhý projektový akcelerátor, kdy pomáháme dalším studentům rozvíjet jejich podnikatelské nápady.”
Jiří Vopelák, účastník: “Spíš očekávám víc to propojení jako takové spíš než tipy, abych se víc poznal s tím, co tady podnikatelé řeší, co dělají.”

Hlavním cílem Startovárny Mastermind je nasbírat kontakty a nenechat je vychladnout, ale naopak jich do budoucna využívat v rámci svého kariérního růstu. Vedlejším efektem mohou být různé pohledy na řešení zdánlivě neřešitelných problémů, se kterými se mladí podnikatelé potýkají. V příštím měsíci by měl navíc pod hlavičkou Startovárny proběhnout speciální workshop, další akce s přízviskem Mastermind pak budou následovat každý další měsíc.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000047866/na-akci-startovarny-s-prizviskem-mastermind-debatovali-podnikatele-o-jejich-problemech