Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA hledá nové prostory pro charitativní obchůdek

  • Orlová,

ADRA by ráda v Orlové otevřela ještě jeden charitativní obchůdek v centru města. Prozatím se jí však nedaří najít vhodné prostory. O pomoc chce požádat i radnici.

Humanitární organizace ADRA už několik let provozuje v Havířově i Karviné dva charitativní obchůdky. V Orlové má však prozatím jen jeden a ten není moc navštěvovaný.

“Proto bychom chtěli najít nějaké vhodné prostory v místě, kde je hodně lidí, protože náš obchůdek pomáhá sociálně slabým, ale i středním vrstvám. Zboží máme hezké za dobré ceny a kvalitní,” uvedla vedoucí charitativního obchůdku Marcela Holková.

ADRA už si sama zkoušela najít vhodné prostory, nicméně ty jsou v soukromém vlastnictví a humanitární organizace si nemůže dovolit platit vysoký nájem.

Lidé, kteří obchůdek navštěvují, jsou nicméně spokojeni.

“Zaplatila jsem 55 korun. Chodím tu náhodou. Nechodím pravidelně,” řekla jedna z návštěvnic.

“Využívám těchto obchůdků, protože se tady najdou hezké věci a člověk se obleče za málo peněz,” doplnila další zákaznice.

Lidé už si zvykají také na to, že po úklidu ve skříních nemusí věci končit v kontejnerech, ale mohou sloužit i jiným. Radnice s ADROU spolupracuje a určitě se bude snažit humanitární organizaci pomoci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy