ADRA hledá nové prostory pro charitativní obchůdek

  • 12:00,
  • Orlová ,

ADRA by ráda v Orlové otevřela ještě jeden charitativní obchůdek v centru města. Prozatím se jí však nedaří najít vhodné prostory. O pomoc chce požádat i radnici.

Humanitární organizace ADRA už několik let provozuje v Havířově i Karviné dva charitativní obchůdky. V Orlové má však prozatím jen jeden a ten není moc navštěvovaný.

“Proto bychom chtěli najít nějaké vhodné prostory v místě, kde je hodně lidí, protože náš obchůdek pomáhá sociálně slabým, ale i středním vrstvám. Zboží máme hezké za dobré ceny a kvalitní,” uvedla vedoucí charitativního obchůdku Marcela Holková.

ADRA už si sama zkoušela najít vhodné prostory, nicméně ty jsou v soukromém vlastnictví a humanitární organizace si nemůže dovolit platit vysoký nájem.

Lidé, kteří obchůdek navštěvují, jsou nicméně spokojeni.

“Zaplatila jsem 55 korun. Chodím tu náhodou. Nechodím pravidelně,” řekla jedna z návštěvnic.

“Využívám těchto obchůdků, protože se tady najdou hezké věci a člověk se obleče za málo peněz,” doplnila další zákaznice.

Lidé už si zvykají také na to, že po úklidu ve skříních nemusí věci končit v kontejnerech, ale mohou sloužit i jiným. Radnice s ADROU spolupracuje a určitě se bude snažit humanitární organizaci pomoci.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků