Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Stonavě se pod širým nebem bude hrát divadlo

  • Stonava,

Herci Těšínksého divadla se představí divákům ve Stonavě ve hře Ondrášek, Pán Lysé hory. Představení se bude hrát pod širým nebem.

Těšínské divadlo, jehož zřizovatelem je Moravskoslezský kraj je v současnosti jediným českým profesionálním divadlem, který má dva činoherní umělecké soubory hrající různými jazyky, českou a polskou scénu.  Výjimečné je ale i tím, že diváci mohou několikrát do roka zhlédnout představení ve volné přírodě. Například divadelní hru Ondrášek, Pán Lysé hory mohli diváci vidět v zámeckém parku v polském Těšíně nebo na Čantoryji.

„Snažíme se tímto způsobem zaujmout diváka, který si cestu do kamenného divadla ještě nenašel a rád by se podíval na něco zvláštního. Nechodíme tam už pod kravatou. Je možno vzít si bundu, deku, ale myslím si, že to za ten zážitek stojí,“ řekl šéf polské scény Bohdan Kokotek.

„Můžeme tady rozdělat oheň, můžeme si hrát se světly ve stromech. Můžeme si dovolit věci, které na jevišti prostě nemůžeme,“ doplnil jevištní mistr Roman Sekora.

Představení o beskydském zbojníkovi můžete nyní shlédnout i ve Stonavě. Místní skupina polského kulturně-osvětového svazu za finanční podpory obce Vás zve do parku PZKO v sobotu 29. září.

„Neváhejte a přijďte. Park PZKO ve Stonavě 29. září v 19.00 hodin. Vstup je zdarma, rádi Vás uvidíme,“ řekl Bohdan Kokotek.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail