Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstava ovoce a zeleniny zaujala i stonavské děti

  • Stonava,

Stonavští zahrádkáři uspořádali v nově zrekonstruované klubovně na Stavech výstavu ovoce a zeleniny. Svůj koutek tady měli i místní včelaři.

Každoročně stonavští zahrádkáři organizují ve Stonavě výstavu, během níž se chtějí veřejnosti pochlubit tím, co se jim podařilo vypěstovat. Letos byla velmi slavnostní. Uspořádána byla v nově zrekonstruované klubovně zahrádkářů na Stavech. Prohlédnout si výpěstky přišli i stonavští školáci a děti z místních mateřských škol.

„Taková výstava je pro děti určitě užitečná, protože je to něco jiného, než to mají na obrázku, vidí to naživo. Mohou si na to sáhnout, vidí to zblízka. Určitě je to pro nás přínosné v hodinách prvouky i přírodovědy,“ řekla učitelka Lucie Marešová.

A jak sami vidíte, ve stonavských zahradách se toho letos urodilo opravdu hodně. Místy vyrostly i takovéto krásné houby.

„Podařilo se skoro všechno, letos je výstava bohatá. Vystavujeme hlavně ovoce a zeleninu,“ řekl předseda stonavských zahrádkářů Alois Wojkowski.

Na organizaci výstavy ovocea zeleniny se spolupodílejí i stonavští včelaři. Pravidelně na ni prezentují svou činnost spojenou s ochutnávkami medu a dalších produktů. Děti nejvíce zaujal život ve včelím úlu.

„Ukazujeme jim , jak vypadá život v úlu a informujeme je, jaké jsou produkty. Máme tady i ochutnávku, aby ti naši občané a děti věděly, co všechno lze z medu vyrobit a jak to chutná. Z medu jsou to samozřejmě bonbony, ochucené medy a pro ty dospělé tady máme medovinu,“ vysvětlil předseda místních včelařů Boleslav Siuda.

„Líbilo se mi, jak jsme mohli ochutnat med.“ „Nejvíce se mi líbí včelky, protože nám dávají med a ten je zdravý.“ „Mně se líbí ta velká slunečnice.“ „Mně zase ta velká dýně.“ „Líbí se mi houby a všechno, co je tady na výstavě.“ „Líbí se mi cibuločesnek.“ „Ty jablíčka jsou krásně červená.“ „Mně se líbí ty kozí rohy.“ „Tady je spousta věcí, které doma pěstujeme na zahrádce. Například rajčata, brambory, máme tam i jabloň.“ „My taky pěstujeme hodně věcí na zahradě.“ „Moje babička má na zahradě hodně brambor,“ řekly stonavské děti.

Během výstavy si návštěvníci mohli prohlédnout 173 exponátů.

Nahlásit chybu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail