Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvě nová hřiště rozšířila volnočasové aktivity ve Stonavě

  • Stonava,

Dvě nová hřiště rozšířila volnočasové aktivity v obci. Jedno je určeno dětem, druhé pak teenagerům.

Stonavská radnice dlouhodobě dbá o to, aby lidé ve Stonavě mohli plnohodnotně trávit svůj volný čas. Vedle domu PZKO bylo proto, díky dotaci, kterou obci poskytnul ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj postaveno zcela nové dětské hřiště.

„Nové hřiště je samozřejmě modernější než to původní. Je tady více průlezaček a více prvků jak pro malé, tak i velké děti. Každý si tady najde něco pro sebe. Jako maminky jsme velmi přivítaly tu odpočinkovou zónu. Jsem velmi spokojená.“ „Je to tady krásné, skvělé vyžití pro děti.“ „Líbí se mi tady úplně všechno.“ „Mně se nejvíce líbí houpačky.“ „Mně se líbí ten hrad,“ řekli návštěvníci dětského hřiště.

Ale není to jen dětské hřiště v centru, které září novotou. Vedle pumtrackové dráhy bylo postaveno workoutové hřiště. I na této investici se spolupodílel Moravskoslezský kraj. Iniciativu obce, vybudovat takovéto hřiště ve Stonavě si velmi pochvaluje stonavský rodák Marek Matis, který ve workoutu získal titul mistra světa.

„V podstatě je to venkovní fitness zařízení, kdy každý může rozvíjet svůj talent. Může tam přijít cvičit co chce a kdy chce, není tam žádná provozní doba. Je to vlastně takové místo, kde se mohou ti mladí shlukovat. Je to postaveno spíše pro tu střední generaci. Nemají už důvod se někde flákat. Mohou tam přijít na to hřiště jen posedět. A když se najde jeden člověk, který tam bude cvičit, ti ostatní se přidají. Kdyby něco takového bylo v době, kdy jsem s tímto sportem začínal já, ta cesta k úspěchu by byla snažší. Doufám, že se najde ve Stonavě někdo, které to osloví a něco třeba takto dokážou,“ konstatoval Marek Matis.
Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Šakalí léta / muzikál

24.04. 19:00
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

25.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

SEJONG Czech s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

MOJE AMBULANCE a.s. - ordinace HAVÍŘOV
Havířov
od 19 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků