Nově zvolení zastupitelé poprvé rokovali

  • 31. října 2018,
  • 18:01,
  • Stonava,
  • Jiří Brzóska

V úterý 30. října proběhlo v Domě PZKO první ustavující zasedání Zastupitelstva obce Stonava.

Reklama

Občané v komunálních volbách dali jasně najevo, jakým směrem se má obec v následujících čtyřech letech ubírat. Pět mandátů v sedmičlenném zastupitelstvu získalo hnutí ANO. Po jednom mandátu získalo KDU-ČSL  a sdružení nezávislých kandidátů Občané pro Stonavu. Všichni zvolení zastupitelé nejprve složili slavnostní slib, poté ve veřejném hlasování volili starostu. Pěti hlasy byl opětovně do této funkce zvolen Ondřej Feber, dva zastupitelé se zdrželi hlasování.

„Já jsem tady od roku 1990 a byly různé okamžiky. Různí lidé mi různě přáli a jsem na to připraven. Díky bohu mám pevné nervy, dovedu si vyhodnotit různé situace a myslím si, že je třeba jet dál za tím světlem. Chci pokračovat v tom smyslu, jak jsem pracoval dosud. Vedl jsem zastupitelstvo k rozvoji obce, k tomu, aby se občané měli dobře, aby i přesto, že jsme pořád zkoušeni těžbou uhlí, abychom abychom na tom byli lépe než jiní, protože ti lidé si to tady zaslouží,“ řekl starosta.

Funkci místostarosty jednohlasně obhájil Tomáš Wawrzyk.

„Velmi mě potěšilo, že mi kolegové v zastupitelstvu dali opět důvěru a zvolili mě místostarostou. Budu se zase snažit podle nejlepšího vědomí a svědomí tuto funkci vykonávat. Budu se snažit udržovat ty standardy, které jsme v obci nastavili a které se budeme snažit zachovat,“ řekl místostarosta.

Po volbě dvou nejvyšších představitelů obce zastupitelé hlasovali o složení tří výborů. Jolanta Jelenová byla zvolena předsedkyní finančního výboru, Helena Bednářová kontrolního výboru a Marián Bőhm výboru národnostního.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

SEJONG Czech s.r.o.
Karviná
od 100 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu