Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti prožily s rybáři den plný her

  • Stonava,

Zajímavý den plný her a soutěží mohly zažít děti u rybníku Míčovec. Dětský den pro ně připravil Amatérský spolek rybářů ve spolupráci s obcí Stonava.

Amatérský spolek rybářů, který vznikl před dvěmi lety se věnuje hlavně dětem. Ve Stonavě obhospodařuje nedaleko Dolu Darkov rybník Míčovec. A právě u něj se v sobotu 8. Června uskutečnil Den dětí. Určen nebyl jen členům kroužku, ale všem těm, kteří chtěli prožít den plný her a soutěží.

„Máme tady různé atrakce jako lukostřelba, skákání v pytli, přeskakování pneumatik. Ten kdo splnil všechny úkoly, dostal různé sladkosti,“ řekla předsedkyně Amatérského spolku rybářů Valerie Karin Míčová .

„Mně se líbí závody.“ „Já jsem závodil na kole.“ „Mně se nejvíce líbilo skákání v pytli.“ „Mně se líbil skákací hrad a vodní fotbal,“ řekly děti.

V rámci spolupráce na akci rybářů dorazili i místní dobrovolní hasiči, kteří vítají, že děti nesedí jen doma u počítače, ale plnohodnotně využívají v různých kroužcích svůj volný čas.

Rybářský kroužek funguje v havířovském Donu Bosku už druhým rokem a zájem o něj u dětí narůstá. Spolek amatérských rybářů v současné době uvažuje o zřízení kroužku ve Stonavě, místní radnice je tomuto počinu nakloněna. Pro mladé rybáře je dvakrát v průběhu prázdnin připraveno soustředění, během kterého stanují u rybníka. Vyzkoušet si tak mohou v kroužku i noční rybaření.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy