Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předškoláci potěšili seniory originálním video dárkem

  • Stonava,

Velmi netradiční dárek obrdrželi stonavští senioři od dětí z místní mateřské školy na Dolanech. Osobně se teď společně setkat nemohou, proto se s nimi děti spojily alespoň prostřednictvím domácího videa. Klienti pečovatelské služby ELIM jsou z toho nadšeni.

Ve Stonavě pravidelně několikrát ročně navštěvují děti místní seniory. Současná epidemiologická situace ale takovéto mezigenerační setkání neumožňuje. Vedení mateřské školky na Dolanech proto vymyslelo způsob, jak seniory v Domě s pečovatelskou službou ELIM s mateřskou školkou propojit.

„Za pomoci ochotných rodičů jsme sestavili video, aby klienti věděli, že na ně stále myslíme,“ řekla vedoucí MŠ Dolany Helena Skutková.

„Je to takový nezvyklý dárek. Děti vždycky chodili za námi. Je to velmi pěkné,  moc se mi to líbí, potěšilo mě to.“ „Je to moc pěkné, člověka to velice potěší,“ konstatovali klienti pečovatelské služby ELIM.

Takovýto přístup stonavské mateřinky velmi ocenila i vedoucí místní pečovatelské služby Urszula Byrtusová, která každému klientovi osobně předala tento video dárek přehrála .

„Děkuji paní učitelce, která sesbírala síly se svým kolektivem, rodiči a dětmi, a že nám připravili takto krásné překvapení, ale i podporu, kterou velice potřebujeme. Velmi si toho vážím,“ řekla Byrtusová.

Kromě video dárku obdrželi senioři také podpůrné kartičky a obraz, který bude připomínat stonavskou generační sounáležitost.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy