Evangelíci slavili obnovení sboru

  • 14. července 2009,
  • 16:00,
  • Stonava,
  • Dana Bielecká

Před devětapadesáti lety byl ve Stonavě znovu založen evangelický sbor, tuto skutečnost si věřící připomněli minulou neděli.

Reklama

Peripetie, kterými musela projít Slezská luterská církev, by vydaly na román. Po první světové válce byla přiřazena k evangelické církvi, působící na území dnešního Polska, za druhé světové války byla zase přidělena k německé evangelické církvi. Suverenitu získala až v roce 1949, kdy byla uznána státem, a mohly začít vznikat nové sbory. Mezi nimi také Stonavský, který dokázal odolat také ateistické propagandě komunistického režimu.

Vladislav Volný, pastor SCAV: „V 60. letech tady působil pastor Santarius, jehož výročí úmrtí jsme si nedávno připomněli. Pastor Santarius byl takový nadšenec, uměl lidi strhnout, ale po jeho odchodu, se sbor stával menším a menším."

Ale nezaniknul a od roku 1989 prožívá pozvolnou renesanci, v neděli si věřící znovuobnovení svého sboru připomněli slavnostní mší, které se kromě zdejšího pastora zúčastnil také pastor z Orlové. A co stonavské evangelíky čeká?

Vladislav Volný, pastor SCAV: „Prioritou je, abychom ze sboru vytvořili rodinu. Aby lidé dokázali najít ve sboru místo, kde se mohou svěřit se starostmi i radostmi, prožít něco příjemného a načerpat sílu také z nevysychajících pramenů Božího slova."
KEEP SMILING GOSPEL hledá nové členy!

24.02. 14:00 - 18:00
Orlová, Husův dům v Orlové (Fr. Palackého 787)

STATUTÁRNÍ MĚSTO KARVINÁ
Karviná
od 18 230 Kč do 27 420 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 22 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu