Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté i celníci bojují s polskými pašeráky drog

Hned několik polských pašeráků drog se podařilo v poslední době zadržet na česko-polské hranici. Převážně se jedná o marihuanu, kterou se snaží propašovat z Českého Těšína přes hranice do Polska. Výjimkou ale nejsou ani tvrdé drogy. Úspěšné odhalení pašeráků hlásí česká i polská strana.

Láhve alkoholu ukryté pod oblečením, mnohdy přilepené lepící páskou k tělu. Takovýmto způsobem se ještě před několika lety pašoval alkohol do Polska. V současné době se přes česko-polské hranice pašují především drogy.

„Lidé tady přijíždějí hlavně z polského Slezska. Ví, že se v Česku dají koupit drogy,“ řekl mluvčí policie v polském Těšíně Krzysztof Pawlik.

Policisté a celníci obou států proto intenzivně v oblasti drogové kriminality spolupracují.

„Kolegové z Polska tady za námi jezdí, my jezdíme za nimi. Předáváme si poznatky tak, abychom efektivně zasahovali nejenom proti těm, kteří je dealerují do Polska, ale i proti odběratelům, kteří pro drogy jezdí z Polska k nám,“ vysvětlil vzájemnou spolupráci vedoucí toxi týmu Policie ČR Karviná Roman Hudeczek.

Podle polských policistů se pašeráci prozradí mnohdy sami.

„Velmi často se pašerák prozradí svým chováním. Je hodně nervózní,“ řekl Krzysztof Pawlik.

Českým celníkům zase při odhalování pašovaných drog pomáhají speciálně vycvičení psi.

„Minulý týden v Českém Těšíně náš celnický služební pes Fram vyčenichal ve vozidle polské imatrikulace marihuanu,“ řekla mluvčí Celního úřadu pro MS kraj Pavla Zdobnická.

Ale není to jen marihuana, která míří z Česka do Polska. Zadržení byli i pašeráci tvrdých drog. Přitom tresty jsou velmi vysoké. Pašerákům hrozí až několikaleté vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy