Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na přejezdu ve Studénce uvízl další kamion

Na železničním přejezdu ve Studénce mohlo zase dojít k neštěstí. Polský řidič kamion opět nerespektoval výstražné semafory a vjel na přejezd. Nestihl už ale projet, protože ho uvěznily spuštěné závory. Naštěstí mu pohotově pomohli náhodní svědci, kteří ručně závory zvedli.

Fotografie, kterou ve středu 7. března svým mobilem pořídil svědek celého incidentu hovoří za vše. Uprostřed železničního přejezdu ve Studénce stojí kamion s návěsem a kolem něj pobíhá vyděšený řidič. Ještě než ale vyskočil z kamionu, několikrát zatroubil, čímž zburcoval lidi, kteří byli blízko. “Cinkaly závory, on tam dojížděl a na poslední chvíli tam vjel. Tak jsem na něj zakřičel, ať to prorazí, na co čeká. On tam chodil kolem kamionu a říkal pierdole, pierdole a vůbec nevěděl, co má dělat. Tak jsme mu zvedli závory a on sedl do auta a odjel.” popsal situaci svědek Ondřej Oczko.

Kamion tedy nakonec projel, aniž by poškodil závory. Bylo obrovské štěstí, že zrovna neprojížděl vlak. Takto to totiž dopadlo ve stejné situaci v červenci 2015. Při srážce zahynuli tři lidé. Řidič kamionu šel do vězení na 8 a půl roku. Policisté už ale ví i o středečním incidentu ví a řidiče čeká trest.“Případ si převzali dopravní policisté z Nového Jičína, kteří na základě zjištěných zkutečností určí, zda se jedná o přestupek nebo trestný čin.” vysvětlila mluvčí PČR Nový Jičín Darina Knížátková.

Podobné incidenty jsou prý na přejezdu ve Studénce poměrně časté. Tuto fotografii pořídila nedávno žena, která u přejezdu bydlí. Správa železniční dopravní cesty v současné době na přejezdu testuje zařízení, které rozpozná, že na něm uvízlo auto a zastaví vlaky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy