Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviňáci obdivovali příhraniční sraz motorkářů

V Karviné si na své přišli milovníci motorek. V rámci spanilé jízdy zaplnilo parkoviště u obchodního centra více jak pětset nablýskaných strojů. Velký obdiv sklidily hlavně některé unikáty.

Kolona motorkářů, která vyjela na svou spanilou jízdu česko-polským pomezím, si krátkou zastávku udělala i v Karviné.

„Sídlo celé této akce je v polské obci Skrbeńsko, kousíček za bývalou hranicí. Odsud se přesunujeme přes příhraniční obce v České republice přes centrum města Karviné. Tady, na parkovišti u obchodního centra, máme krátkou zastávku,“ řekl spoluorganizátor setkání Petr Pedro Ondruch.
Během půlhodinové zastávky si lidé mohli zblízka prohlédnout nablýskané mašiny. Velký obdiv sklidil i pekelný stroj vlastnoruční výroby. „V létě se jezdí a v zimě se na stroji pracuje. A proč takový styl?  Musím být jiný než ostatní,“ řekl majitel stroje Jan Rybko z polských Mysłowic.

„Chtěl jsem hlavně vnukovi ukázat krásné stroje. Některé jsou i zvláštní.“
„Chtěla jsem vidět takové nádherné stroje. Kde se mi to podaří? Je to paráda. Je krásné, když má někdo takového koníčka a může se mu věnovat,“ řekli obyvatelé Karviné, kteří si nenechali takovouto akci ujít.

Letos se motorkáři setkali už podesáté. „Cílem této slavnostní vyjížďky je znovu setkat se s přáteli příhraničních obcí,“ vysvětlil Ondruch. „Na tomto srazu jsem poprvé a je to neskutečný zážitek.“ „Není důležité, jakou máš mašinu. Důležité je to česko-polské setkání,“ dodali účastníci srazu.

Z Karviné se motorkáři vydali zpět do Skrbeńska, tentokrát ale trasou vedoucí obcemi polského příhraničí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy