Karviňáci obdivovali příhraniční sraz motorkářů

V Karviné si na své přišli milovníci motorek. V rámci spanilé jízdy zaplnilo parkoviště u obchodního centra více jak pětset nablýskaných strojů. Velký obdiv sklidily hlavně některé unikáty.

Reklama

Kolona motorkářů, která vyjela na svou spanilou jízdu česko-polským pomezím, si krátkou zastávku udělala i v Karviné.

„Sídlo celé této akce je v polské obci Skrbeńsko, kousíček za bývalou hranicí. Odsud se přesunujeme přes příhraniční obce v České republice přes centrum města Karviné. Tady, na parkovišti u obchodního centra, máme krátkou zastávku,“ řekl spoluorganizátor setkání Petr Pedro Ondruch.
Během půlhodinové zastávky si lidé mohli zblízka prohlédnout nablýskané mašiny. Velký obdiv sklidil i pekelný stroj vlastnoruční výroby. „V létě se jezdí a v zimě se na stroji pracuje. A proč takový styl?  Musím být jiný než ostatní,“ řekl majitel stroje Jan Rybko z polských Mysłowic.

„Chtěl jsem hlavně vnukovi ukázat krásné stroje. Některé jsou i zvláštní.“
„Chtěla jsem vidět takové nádherné stroje. Kde se mi to podaří? Je to paráda. Je krásné, když má někdo takového koníčka a může se mu věnovat,“ řekli obyvatelé Karviné, kteří si nenechali takovouto akci ujít.

Letos se motorkáři setkali už podesáté. „Cílem této slavnostní vyjížďky je znovu setkat se s přáteli příhraničních obcí,“ vysvětlil Ondruch. „Na tomto srazu jsem poprvé a je to neskutečný zážitek.“ „Není důležité, jakou máš mašinu. Důležité je to česko-polské setkání,“ dodali účastníci srazu.

Z Karviné se motorkáři vydali zpět do Skrbeńska, tentokrát ale trasou vedoucí obcemi polského příhraničí.
Hudební maraton Leoše Janáčka

25.10. 19:00 - 28.10. 21:00
Celý MS kraj, Ostrava, Hukvaldy

Martin Tomis
Frýdek-Místek
od 12 500 Kč

Detail

Michal Dresler
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 25 000 Kč

Detail

RPM Service s.r.o.
Bruntál
od 78 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu