Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Špatné ovzduší bude v kraji asi i v dalších dnech

Znečištěné ovzduší bude obyvatele téměř celého MS kraje sužovat pravděpodobně i v následujících dnech. Meteorologové už kvůli smogu vyhlásili na části území regulaci, což znamená, že průmyslové podniky musely omezit výrobu. V pondělí přibylo ještě navíc varování před velmi silným mrazem.

Už v sobotu se začalo ovzduší na mnoha místech v kraji zhoršovat a v neděli vyhlásili meteorologové v několika lokalitách smogovou situaci. Ta se nezlepšovala a v neděli v noci byla proto vyhlášena regulace. V letošním roce poprvé. Znamená to, že některé podniky musejí omezit ty činnosti, které by situaci zhoršovaly. Mezi nimi například ArcelorMittal Ostrava. "Zastavujeme například provoz mlýnice uhlí na koksovně, manipulaci se struskou, odkládáme plánované opravy a údržbu, které by mohly vést ke zvýšení prašnosti," vysvětluje mluvčí ArcelorMitall Ostrava Barbora Černá Dvořáková.

Pro obyvatele to znamená omezit pobyt venku, větrat jen krátce, omezit venkovní fyzickou aktivitu. Potíže mohou mít zejména starší lidé, astmatici nebo děti. "Každý den znečištění ovzduší kontrolujeme. Letos je to poprvé, kdy nejdeme ven. V prosinci to bylo dvakrát,"  říká učitelka mateřské školky Hana Kunčická.

I když se v úterý situace trochu zlepší, špatné ovzduší nás bude trápit i v následujících dnech. "Čekáme přechodné slabé zlepšení, ale opravdu to bude jen přechodné," uvádí meteorolog Václav Smolka.

V pondělí vydali meteorologové také varování před silným mrazem. Teplota by hlavně v noci mohla klesat až k mínus 20 stupňům Celsia. 
Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Zítra
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

JAREM FACELITY s.r.o. - Křenová

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

AMBOSELI s.r.o. - Plzeňský kraj

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

NIKA Logistics a.s. - Nádražní ul.

od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků