V Ostravě se v Davis Cupu utkají naši z Nizozemskem

Ostravu čeká v pátek a v sobotu tenisový svátek. V kvalifikaci Davisova poháru se utkají naši reprezentanti s týmem Nizozemska. Ve čtvrtek se v honosném sídle zastupitelstva na ostravském magistrátu losovalo pořadí jednotlivých zápasů. Ty se budou hrát poprvé novým způsobem pouze v pátek a v sobotu.

Reklama

Do Ostravy se vrací světový tenis a hned se také píše historie. Poprvé se totiž bude hrát Davisův pohár novým systémem. Vítěz utkání mezi naší reprezentací a Nizozemskem postoupí do finálového turnaje. Ten se bude hrát v listopadu ve Španělsku a o slavnou salátovou mísu se utká 18 týmů. V Ostravě ve čtvrtek los určil, že k prvnímu zápasu nastoupí v pátek Jiří Veselý proti Griekspoorovi a pak se utká Rosol s Haasem. "Počítali jsme s tím, že bude příjemnější, když budu začínat já a kdyby se podařilo přinést do šatny první bod, Lukášovi by se hrálo příjemněji," říká Jiří Veselý a Lukáš Rosol ho doplňuje: "Počítám s tím, že to bude velká bitva. Bude rozhodovat jeden, dva míče v každém setu."

Veselý by měl nastoupit s Pavláskem i v sobotní čtyřhře, po které budou bezprostředně následovat i další dvě dvouhry. Tvrdší povrch by měl vyhovovat našim hráčům. V pátek se hraje od 15 hodin a v sobotu od jedné. „Vždycky je tady fantastická atmosféra. Lidi tady tenisu rozumí. Doufám, že těch lidí přijde co nejvíc, protože to určitě kluci budou potřebovat,“ uvádí kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil. 

Utkání budou zřejmě velmi vyrovnaná a publikum může hrát klíčovou roli. Pokud tedy máte rádi tenis, neváhejte. Vstupenky do Ostravar arény ještě jsou. 
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.07. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

K.I.S.S. vzdělávání s.r.o.
Ostrava-město
od 10 000 Kč do 15 000 Kč

Detail

PTS Josef Solnař, s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

HOTJET CZ s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu