Reklama

Památník Jana Palacha na Smrku má novou pamětní desku

Památník Jana Palacha na Smrku má novou pamětní desku. Vynesli ji tam nadšenci při příležitosti 50. výročí sebeupálení této významné osobnosti našich dějin.

Reklama

Je sobota 8:30 ráno a na rozcestí Pod smrčkem se schází lidé s jasným cílem. Chtějí na vrchol hory Smrk k památníku Jana Palacha donést a umístit zcela novou pamětní desku a připomenout si odvážný čin, kterým mladý student obětoval život na protest proti potlačování naší svobody.

“Památník Jana Palacha je na hoře Smrk, která je v našem katastru, a ta deska tam už je taková stará. Proto jsme se rozhodli, že u příležitosti 50. výročí jeho smrti uděláme novou desku a vyneseme ji tam,” řekla starostka Ostravice Pavlína Stankayová.

Nová pamětní deska vyšla na skoro 12 tisíc korun. Je z žuly, je 50x30 centimetrů velká a váží zhruba 12 kilo. “Je to vzpomínka na Palacha a na jeho čin,” shodují se lidé. U nové pamětní desky uctili zúčastnění památku Jana Palacha, na jeho počest zapálili svíčky a poslechli si státní hymnu.

“Chceme připomenout odkaz Jana Palacha hlavně dětem, protože ono není všechno samozřejmé, to, co kolem sebe dneska mají, hlavně ta svoboda a demokracie,” sdělila radní, učitelka ZŠ a MŠ Ostravice Vladimíra Tomečková.

Vzpomínkovou akci uspořádala obec Ostravice ve spolupráci s Horskou službou Beskydy.
Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 20.06. 17:01
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

H R U Š K A , spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 97 Kč do 100 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu