Traktoriáda v Kozlovicích pobavila stovky diváků

Pátý ročník Traktoriády přilákal do Kozlovic na Frýdecko-místecku stovky návštěvníků. Ti mohli sledovat zápolení nejrůznějších podomácku vyrobených strojů.

Atraktivní podívanou nabídl závod traktoristů, který se po páté konal v areálu za Kovářovým lesem v Kozlovicích na Frýdecko-místecku. V náročném terénu muselo 28 řidičů na podomácku upravených strojích překonávat vodní příkop a další umělé překážky.

“Je to vesměs domácí výroby, na koleně, já osobně mám na koleně dělaný traktor, jezdím s tím na závody v Čechách na Slovensku, v Polsku a mám celkem úspěchy,” uvedl Vladimír Kuchař, organizátor akce.

Závod probíhal ve 3 kategoriích podle výkonu motorů. Traktoristé z různých koutů republiky a také ze Slovenska a Polska museli absolvovat dvě kola na čas. Jejich snaží přihlíželo více než 4 tisíce diváků.

“Já si myslím, že to kouzlo je v tom, že většina z těch závodníků do toho jdou srdcem. Traktory si vyrábějí doma sami, stráví nad tím hodiny a teď tady, v uvozovkách, jako malé děti chtějí dokázat, co umí,” reagovala jedna z návštěvnic akce.

Akci poprvé zpestřili i koně mimo kapotu - na obtížnou závodní trať se vydali se svými spřeženími i vozatajové.

“Protože jezdíme závody kompletní spřežení, tak pro nás to nic zvláštního nebylo. Bylo tam pár hrbů, to je nic, a na diváky jsme zvyklí,” podotkl Jaroslav Juráň, vozataj.

Závěrečný ceremoniál vyhlášení výsledků pak kromě nejrychlejších řidičů vyzdvihl i jednu speciální kategorii O nejoblíbenější traktor. Vyhrál ji zakladatel Traktoriády Vladimír Kuchař.
Mikulášské odpoledne s rozsvěcením vánočního stromu v Bílovci

Dnes 13:00 - 2:00
Celý MS kraj, Slezské náměstí a zámek, Bílovec

Den pro dětskou knihu v Bílovci

Dnes 13:00 - 2:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Zítra 15:00 - 07.12. 2:00
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků