Reklama

Traktoriáda v Kozlovicích pobavila stovky diváků

Pátý ročník Traktoriády přilákal do Kozlovic na Frýdecko-místecku stovky návštěvníků. Ti mohli sledovat zápolení nejrůznějších podomácku vyrobených strojů.

Reklama

Atraktivní podívanou nabídl závod traktoristů, který se po páté konal v areálu za Kovářovým lesem v Kozlovicích na Frýdecko-místecku. V náročném terénu muselo 28 řidičů na podomácku upravených strojích překonávat vodní příkop a další umělé překážky.

“Je to vesměs domácí výroby, na koleně, já osobně mám na koleně dělaný traktor, jezdím s tím na závody v Čechách na Slovensku, v Polsku a mám celkem úspěchy,” uvedl Vladimír Kuchař, organizátor akce.

Závod probíhal ve 3 kategoriích podle výkonu motorů. Traktoristé z různých koutů republiky a také ze Slovenska a Polska museli absolvovat dvě kola na čas. Jejich snaží přihlíželo více než 4 tisíce diváků.

“Já si myslím, že to kouzlo je v tom, že většina z těch závodníků do toho jdou srdcem. Traktory si vyrábějí doma sami, stráví nad tím hodiny a teď tady, v uvozovkách, jako malé děti chtějí dokázat, co umí,” reagovala jedna z návštěvnic akce.

Akci poprvé zpestřili i koně mimo kapotu - na obtížnou závodní trať se vydali se svými spřeženími i vozatajové.

“Protože jezdíme závody kompletní spřežení, tak pro nás to nic zvláštního nebylo. Bylo tam pár hrbů, to je nic, a na diváky jsme zvyklí,” podotkl Jaroslav Juráň, vozataj.

Závěrečný ceremoniál vyhlášení výsledků pak kromě nejrychlejších řidičů vyzdvihl i jednu speciální kategorii O nejoblíbenější traktor. Vyhrál ji zakladatel Traktoriády Vladimír Kuchař.
Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 19.06. 12:46
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

MATTES TRADING s.r.o.
Frýdek-Místek
od 17 500 Kč

Detail

Richard Kučera
Ostrava-město
od 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu