Reklama

Traktoriáda v Kozlovicích pobavila stovky diváků

Pátý ročník Traktoriády přilákal do Kozlovic na Frýdecko-místecku stovky návštěvníků. Ti mohli sledovat zápolení nejrůznějších podomácku vyrobených strojů.

Stáhnout video
Reklama

Atraktivní podívanou nabídl závod traktoristů, který se po páté konal v areálu za Kovářovým lesem v Kozlovicích na Frýdecko-místecku. V náročném terénu muselo 28 řidičů na podomácku upravených strojích překonávat vodní příkop a další umělé překážky.

“Je to vesměs domácí výroby, na koleně, já osobně mám na koleně dělaný traktor, jezdím s tím na závody v Čechách na Slovensku, v Polsku a mám celkem úspěchy,” uvedl Vladimír Kuchař, organizátor akce.

Závod probíhal ve 3 kategoriích podle výkonu motorů. Traktoristé z různých koutů republiky a také ze Slovenska a Polska museli absolvovat dvě kola na čas. Jejich snaží přihlíželo více než 4 tisíce diváků.

“Já si myslím, že to kouzlo je v tom, že většina z těch závodníků do toho jdou srdcem. Traktory si vyrábějí doma sami, stráví nad tím hodiny a teď tady, v uvozovkách, jako malé děti chtějí dokázat, co umí,” reagovala jedna z návštěvnic akce.

Akci poprvé zpestřili i koně mimo kapotu - na obtížnou závodní trať se vydali se svými spřeženími i vozatajové.

“Protože jezdíme závody kompletní spřežení, tak pro nás to nic zvláštního nebylo. Bylo tam pár hrbů, to je nic, a na diváky jsme zvyklí,” podotkl Jaroslav Juráň, vozataj.

Závěrečný ceremoniál vyhlášení výsledků pak kromě nejrychlejších řidičů vyzdvihl i jednu speciální kategorii O nejoblíbenější traktor. Vyhrál ji zakladatel Traktoriády Vladimír Kuchař.

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Stanislav Juřena
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

WERA NOVA s.r.o.
Bruntál
od 19 900 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu