EkoAuto 2019 v Ostravě odstartovalo českou elektromobilitu

Ostravské Trojhalí se stalo dějištěm veletrhu Ekoauto a Úsporná domácnost. MS kraj na něm chtěl hlavně představit svůj vodíkový koncept.

Podle pořadatelů na Ekoautu 2019 v industriální budově Trojhalí v Ostravě startuje česká elektromibilita. Největší peckou bylo představení elektroauta Citigo od české škodovky. Nebo třeba elektroletadlo, zatím jediné v České republice. "Záleží na pilotovi, ale včera jsem s ním letěl přes 40 kilometrů," uvedl Zdeněk Němec, vedoucí projektu elektroletadla.

MS kraj se na veletrhu prezentoval svým vodíkovým konceptem. "Náš kraj má spoustu zbytkové plynu, který obsahuje vodík. Takže věřím, že jej brzy budeme v dopravě využívat," podotkl náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka (ODS). A Jan Bezděkovský z Ministerstva dopravy ČR dodal: "MS kraj je pro nás takovým průkopníkem. Moc mu držíme palce a věřím, že se první vodíkové autobusy objeví právě tady."

Souběžně s EkoAutem se konal i veletrh Úsporná domácnost. Zde zejména velké energetické firmy nabídly zájemcům inspiraci, jak efektivně využívat energii a jak jí také šetřit.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Ivan Grigoraščenko - pracoviště okres Třebíč

od 14 600 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Luděk Schweidler - Suché Lazce

od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

KORMIX s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků