Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

EkoAuto 2019 v Ostravě odstartovalo českou elektromobilitu

Ostravské Trojhalí se stalo dějištěm veletrhu Ekoauto a Úsporná domácnost. MS kraj na něm chtěl hlavně představit svůj vodíkový koncept.

Podle pořadatelů na Ekoautu 2019 v industriální budově Trojhalí v Ostravě startuje česká elektromibilita. Největší peckou bylo představení elektroauta Citigo od české škodovky. Nebo třeba elektroletadlo, zatím jediné v České republice. "Záleží na pilotovi, ale včera jsem s ním letěl přes 40 kilometrů," uvedl Zdeněk Němec, vedoucí projektu elektroletadla.

MS kraj se na veletrhu prezentoval svým vodíkovým konceptem. "Náš kraj má spoustu zbytkové plynu, který obsahuje vodík. Takže věřím, že jej brzy budeme v dopravě využívat," podotkl náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka (ODS). A Jan Bezděkovský z Ministerstva dopravy ČR dodal: "MS kraj je pro nás takovým průkopníkem. Moc mu držíme palce a věřím, že se první vodíkové autobusy objeví právě tady."

Souběžně s EkoAutem se konal i veletrh Úsporná domácnost. Zde zejména velké energetické firmy nabídly zájemcům inspiraci, jak efektivně využívat energii a jak jí také šetřit.




Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Ingrid Bedáňová - 002

od 230 Kč/hod.

Detail

Zemědělské družstvo Vícov - pracoviště Konice

od 8 500 Kč/měsíc

Detail

TURBO PIZZA, s.r.o. Pracoviště Humpolec

od 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků