Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Galavečer neslyšících na Porubském zámku

Galavečer neslyšících - na porubském zámku ho zorganizovalo Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, které zároveň oslavilo pět let svého fungování.

Rok 2014 - tehdy vzniklo Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, které je komunikačním mostem pro své klienty. Galavečer je pro ně příležitostí, jak se pobavit a hlavně setkat s lidmi, kteří mají podobný handicap. Podobných možností nemají mnoho. "Aby se lidé měli příležitost potkat, něco dobrého sníst, popovídat si ve svém jazyce a v přítomnosti přátel napříč celou republikou," říká Pavlína Zárubová, ředitelka Centra služeb pro neslyšící a nedoslýchavé.

V programu vystoupila i významná osobnost ze světa neslyšících - MIchaela Kostnicová se svou improvizací. Ta působí v celosvětovém týmu neslyšících umělců. Hosté galavečera mohli také vidět vystoupení kouzelníka nebo ostravské tanečníky. Celým programem je doprovázelo manželské duo moderátorů. Protože sluchový handicap na první pohled není vidět, spousta lidí si myslí, že mateřským jazykem neslyšících je čeština. "Jsou samostatní, nejsou již segregovaní jako v minulém století, nicméně když například řeší reklamaci, tak dochází ke komunikační bariéře," dodává Pavlína Zárubová.

Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé se prezentovalo také na akci Spolu ruku v ruce. Aktuálně má necelé dvě stovky aktivních klientů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy